1.03 spotkanie autorskie z Robby Cyronem na „Figura Animalis”

Robby_Cyron_figura_animalis_#9-2

„Zwierzę, a sprawa piękna”. Tak w największym skrócie można opisać postawę artystyczną Robbiego Cyrona. To ona stanowi źródło dla dwóch cykli fotograficznych „Gallus” oraz „The Family”, które są katalogiem zwierzęcych portretów: ozdobnych kur i arabskich koni. W Galerii Leica po raz pierwszy są prezentowane razem pod wspólnym tytułem „Figura Animalis”.

Spotkanie autorskie z Robby Cyronem będzie okazją do poznania odpowiedzi na pytania takie jak: Jak sfotografować bardzo ruchliwe ptactwo? Co jest potrzebne do zaaranżowania profesjonalnego studia fotograficznego w na łonie natury? Co ma wspólnego Leon Tarasewicz i projekt Cyrona? Jak wygląda postprodukcja zdjęć i jak artysta decyduje o formatach prac?

„W mojej pracy twórczej zawsze staram się pokazać różne oblicze piękna” – twierdzi artysta. Dlatego też cykl Animalis to także pretekst do nowych poszukiwań estetycznych. Nie byłoby to możliwe bez perfekcyjnego warsztatu. Dzięki precyzyjnemu operowaniu światłem, fotografie Cyrona wyglądają jak hiperrealistyczne obrazy niderlandzkie.

Rozmowę z artystą poprowadzi Rafał Łochowski.

1.03. (czwartek), g. 18.00, Leica 6×7 Gallery, Mysia 3, IIp.

Inne wydarzenia towarzyszące wystawie:
Finisażowe oprowadzanie Cyrona po wystawie: 17.03 (sobota), g. 17:00
Wystawa: 10.02.2018 – 17.03.2018
Wstęb bezpłatny
Wydarzenie na Facebooku