6. Leica Street Photo – wyniki konkursu

02.09 - 11.09.2016

6. Leica Street Photo

 

Mamy przyjemność zaprezentować wyniki szóstej edycji konkursu Leica Street Photo. Jury w składzie Ania Kłosek (fotograf), Beata Łyżwa-Sokół (fotoedytor, „Duży Format”), Stefano De Luigi (fotograf, VII Photo Agency), Chris Niedenthal (fotograf), Maciej Jeziorek (fotograf, Napo Images, Forum), Rafał Łochowski (Leica 6×7 Gallery Warszawa) wyłoniło spośród prawie 4000 zgłoszeń 26 zwycięskich prac.

Trudno jednoznacznie określić ramy fotografii ulicznej. Jest to bardzo pojemna forma, dające ogromne pole do twórczych poszukiwań. Dlatego też nadesłane prace są bardzo różnorodne i bardzo ta różnorodność mnie cieszy. Wśród finałowych zdjęć znajdziemy fotografie sytuacyjne – zaskakujące czy budzące uśmiech, piękne barwne kompozycje, operowanie detalem i wieloplanowością. Czasem kilku z tych zabiegów możemy doszukać się w jednym obrazie. Jest subtelnie i ale czasem ostro. Jednym słowem street! Mam nadzieje, że prace te będą źródłem inspiracji. Gratuluję laureatom bystrego oka, zręczności fotograficznej i przede wszystkim otwartego umysłu na codzienne a jakże niecodzienne obrazy.

Ania Kłosek

Obrady jury konkursu Leica Street Foto były dla mnie fajną, pozytywną lekcją radości fotografowania. Jest mi bardzo miło, że mogłem wraz z szacownymi koleżankami i kolegami jurorami obejrzeć tak dużo ciekawych zdjęć. W tych wyróżnionych ale i w tych które nie weszły do nagrodzonego finału wspomniana radość poszukiwania ciekawych kadrów i rejestrowania najróżniejszych motywów była bardzo widoczna. To chyba najważniejsza rzecz spinająca tak rozległą odmianę fotografii jaką jest street photo. Właśnie radość fotografowania. Fascynujące jest to, że dzięki konkursowi i towarzyszącej mu wystawie szeroka publiczność będzie mogła cieszyć się kadrami, które najpierw ich autorom a potem nam, podczas obrad, wpadły w oko.

Maciej Jeziorek

 

Wernisaż tej wyjątkowej wystawy odbędzie się 2 września o godzinie 19:00 w Leica 6×7 Gallery Warszawa na Mysiej 3. Zapraszamy, a po więcej informacji zapraszamy na nasz fanpage.
Poniżej prezentujemy wszystkie zwycięskie prace.

Alicja Kozak

fot. Alicja Kozak

Arek Rataj

fot. Arek Rataj

Arek Rataj1

fot. Arek Rataj

Artur Plawski

fot. Artur Pławski

Daniel Frymark

fot. Daniel Frymark

Dariusz Laszczyk

fot. Dariusz Laszczyk

Izabela Urbaniak

fot. Izabela Urbaniak

Jakub Wysocki

fot. Jakub Wysocki

Julia Zabrodzka

fot. Julia Zabrodzka

Karol Szymkowiak

fot. Karol Szymkowiak

Katarzyna Kubiak

fot. Katarzyna Kubiak

Krzysztof Bednarski

fot. Krzysztof Bednarski

Trinidad. Cuba

fot. Lesya Kim

Maciej Dakowicz

fot. Maciej Dakowicz

Maciej Dakowicz1

fot. Maciej Dakowicz

Marcin Babul

fot. Marcin Babul

Marek M Berezowski

fot. Marek M. Berezowski

Mario Janiszewski

fot. Mario Janiszewski

Michał Czarnecki

fot. Michał Czarnecki

Michał Medynski

fot. Michał Medyński

Monika Krzyszkowska

fot. Monika Krzyszkowska

Monika Krzyszkowska1

fot. Monika Krzyszkowska

Piotr Trybalski

fot. Piotr Trybalski

Tomasz Kulbowski

fot. Tomasz Kulbowski

Tymon Markowski

fot. Tymon Markowski

Zbigniew Wojcik

fot. Zbigniew Wójcik