6×7 LEICA GALLERY WARSZAWA NA FOTOFEVER PARIS 2019

07.11 - 10.11.2019

6×7 Leica Gallery zaprasza do Paryża na ósmą edycję targów fotografii współczesnej fotofever 2019 w Carrousel du Louvre, gdzie zaprezentujemy fotografie Soni Szóstak i kolektywu Łódź Kaliska.

Wernisaż:

czwartek, 7 listopada, 19-22

Targi:

piątek, 8 listopada, 11-20

sobota, 9 listopada, 11-20

niedziela, 10 listopada, 11-18

Oczekujemy na Was na stoisku A1:)

6x7@0,3x

Więcej informacji dotyczącej tegorocznego wydarzenia fotofever 2019 poniżej.

Fotofever – pierwsze międzynarodowe targi poświęcone kolekcjonowaniu fotografii współczesnej.

8-10 listopada 2019 roku w Carrousel du Louvre w Paryżu odbędzie się ósma edycja targów poświęconych fotografii współczesnej fotofever. 100 wybranych galerii i wydawnictw zaprezentują 250 artystów z 20 różnych krajów z całego świata.

Od 2011 roku fotofever wspiera artystów i promuje fotografię współczesną, organizując doroczne wydarzenia, zapewniając platformę do prezentowania nowych talentów i zachęcając do kolekcjonowania oraz skorzystania z programu START TO COLLECT.

Fotofever – równość płciowa w 2020
W 2018 na fotofever swoje prace zaprezentowało 30% artystek, 40% w 2019 r. W 2020 założycielka fotofever Cécile Schall liczy na osiągnięcie równości płciowej.

Francuska scena artystyczna w centrum uwagi
Z okazji 180 rocznicy wynalezienia fotografii we Francji fotofever postanowiło zaprojektować nowe stoiska na targi, wprowadzić tematyczne rozmowy i wycieczki. Podejmując tego typu działania zespół fotofever dąży do tego, aby Francja stała się krajem kolekcjonerów fotografii.

Bitwa-pod-Grunwaldem-Karowa

Co roku na targi fotofever powraca 60% wcześniej uczestniczących w nich galerii
Ponad 100 galerii i wydawnictw z 20 różnych krajów zgłaszają się do udziału w fotofever. 60% uczestniczących galerii wraca na targi, ponadto co roku wzrasta odsetek nowych galerii uczestniczących w targach.

The Hive, „starter walls” dla młodych galerii
Fotofever jak najbardziej wspiera udział młodych galerii w targach. The Hive jest nową sekcją targów złożoną z 40 „starter walls”, które można wynająć za przystępną cenę.

The Collector’s Apartment
Apartament kolekcjonerski jest jedną z głównych idei fotofever. The Collector’s Apartment – w udekorowanych wnętrzach prezentowane są wybrane fotografie. Dyrektor artystyczny, Yuki Baumgarten w tym roku przygotowała 6 nowych scenografii dotyczących tematów: Francja, Kobiety, Natura, Architektura, Czas oraz dla zwycięzców  fotofever 2019.

3 nagrody fotograficzne
W 2019 roku fotofever i lab Dahinden wprowadzają drugą edycję nagrody fotofever. Każdy z 3 zwycięzców będzie miał projekcję w Arles, produkcje projektu, wystawę na fotofewer a później w galerii Parisian.

Program „W Paryżu podczas Paris Photo”
Drugi rok z rzędu fotofever jest częścią programu „W Paryżu podczas Paris Photo” oferując specjalnym gościom Paris Photo bezpłatne wejście na fotofever oraz darmowy transfer między Grand Palais a Carrousel du Louvre. Ten program pomógł w 2018 roku przyjąć 3 500 specjalnych gości. (prywatnych kolekcjonerów, specjalistów sztuki, dyrektorów instytucji).

Ostatnia edycja fotofever przyciągnęła około 13 000 odwiedzających. A także zdobyła uznanie wśród kolekcjonerów i amatorów. Fotofever po raz kolejny potwierdziło, że jest pierwszym takim miejscem poświęconym targom fotografii współczesnej.

Do zobaczenie na fotofever 2019!