7. Leica Street Photo

6streetzajawka-1024x640

Rozpoczęła się siódma edycja konkursu Leica Street Photo organizowanego przez Leica Camera Poland. Aż trudno uwierzyć, że to już 7 lat minęło od kiedy rozpoczęliśmy promowanie polskiej fotografii ulicznej. Leica Street Photo prowokuje do wyjścia z domu, zrobienia dobrego zdjęcia. Tak dobrego by jurorzy wybrali je do wystawy w Leica 6×7 Gallery Warszawa! Na zgłoszenia czekamy do 18 sierpnia.

fot. Izabela Urbaniak l Leica Street Photo 2016

Leica Street Photo to konkurs skierowany do wszystkich zainteresowanych street photo. Uchwyć decydujący moment, zamknij historię w jednym zdjęciu i zgłoś się do udziału w prestiżowym konkursie. Na zwycięzców czeka prezentacja w galerii. Kliku laureatów poprzednich edycji Leica Street Photo zostało później nagrodzonych na międzynarodowych konkursach takich jak  World Press Photo czy Leica Oskar Barnack Award.tymon-markowski-3dd0d8261331ac48,0,750,0,0

fot. Tymon Markowski l Leica Street Photo 2016

Konkurs rozgrywa się na fanpage’u Leica Camera Poland w serwisie społecznościowym Facebook. Dedykowana aplikacja pozwoli w prosty sposób dodać zdjęcia do konkursu, podzielić się  nimi ze znajomymi, a także polubić i skomentować inne nadesłane prace. Z tej żywej, wirtualnej galerii jury wyłoni 20 najciekawszych prac. Każdy z uczestników może nadesłać od 1 do 5 fotografii. Technika wykonania fotografii jest dowolna, wszystkie prace powinny powstać po 1 lipca 2016, a tematyka musi mieć związek z fotografią uliczną.

krzysztof-bednarski-b9f3397e4379,0,750,0,0

fot.Krzysztof Bednarski l Leica Street Photo 2016

Zgłoszenia: Prace można zgłaszać do 18 sierpnia 2016 do godziny 23:59. Wyniki ogłoszone zostaną nie później niż 22 sierpnia.

Wernisaż wystawy zwycięzców odbędzie się 24 sierpnia o godzinie 19.00
Ekspozycja potrwa do 3 września.

Skład jury:
Agnieszka Dwernicka (dyrektorka Miesiąca Fotografii w Krakowie)
Agnieszka Rayss (fotografka, kolektyw Sputnik Photos
Bogdan Dziworski (fotograf, filmowiec)
Borys Nieśpielak (fotograf, Zdjęcie w Minute)
Tymon Markowski (fotograf, kolektyw Un-Posed)
Sławomir Kasper (Leica Gallery Warszawa)

Laureaci poprzednich edycji to m.in.: Tomasz Lazar, Mateusz Sarełło, Adrian Wykrota, Damian Chrobak, Mariusz Janiszewski, Maciej Dakowicz, Izabela Urbaniak, Tomasz Ślesicki, Krzysztof Wierzbowski, Luc Kordas, Marek Lapis, Ania Kłosek, Marta Rybicka, Paweł Piotrowski, Angelika Wdowska, Wiktoria Wojciechowska, Jamie Howard, Kuba Kamiński, Jacek Szust, Filip Klimaszewski.

Regulamin Konkursu