Album Bogdana Dziworskiego „f/5.6” nominowany na Najpiękniejszą Książkę Roku 2017

Wydana przez Leica 6×7 Gallery publikacja Bogdan Dziworski „f/5.6” znalazła się wśród nominacji na Najpiękniejszą Książkę Roku 2017  (w kategorii: album), konkursu organizowanego juz po raz 58. przez Polskie Towarzystwo Wydawców Książek.

3FB8CF0D-4F75-45AF-BC23-8F824FB1610F

Zdjęcia Bogdana Dziworskiego należą do kanonu polskiej fotografii powojennej. Te czarno-białe ujęcia przedstawiają chwile z życia zwykłych ludzi: młodych i starych, ładnych i brzydkich, w pracy czy podczas relaksu. Ich scenografią są polskie miasta i miasteczka, choć od czasu do czasu autor zapuszcza się także za granicę. Ze swoistym dystansem i poczuciem humoru przywraca wspomnienia o codziennym życiu z nieodległej przeszłości. Jego fotografie – na pozór klasyczne w formie i treści – często zaskakują nowatorskością i refleksem, nie wspominając o warsztacie Dziworskiego – jednego z najważniejszych twórców polskiego filmu dokumentalnego II połowy XX w. Album „f/5.6” zawiera ponad 100 fotografii Dziworskiego od lat 60-tych do lat dwutysięcznych oraz teksty: Adama Mazura, Bogdana Konopki i Wojtka Wieteski.

Łódź, lata 60. Ludzie na ulicy, na podwórzach kamienic, w parku, w wesołym miasteczku. Wyraziste twarze, miny, gesty. Gra międzyludzka, przypominająca taniec,  mająca coś z miłosnego rytuału, także coś z cyrku. Świat zaskakujący. Zaskakuje również sam dobór zdjęćz łódzkiego Parku Poniatowskiego przenosimy się do Central Parku w Nowym Jorku.
Tadeusz Sobolewski, fragment eseju „Taniec Rzeczywistości”

Projekt graficzny: Bartłomiej Talaga
Wydawca: Migavka / 6×7 Leica Gallery Warszawa
Wydanie dwujęzyczne polsko-angielskie
Format: 30x23cm, oprawa twarda
Teksty: Adam Mazur, Tadeusz Sobolewski i Wojtek Wieteska.

Album jest dostępny w Leica 6×7 Gallery Shop oraz w księgarni internetowej Leica Store.