Artyści

Alicja Biała

Ilustratorka, graficzka, artystka wizualna. Ukończyła Via University College oraz The Copenhagen School of Design and Technology w Danii. Obecnie kontynuuje edukację na The Royal College of Art w Londynie. Jej ilustracje publikowane są regularnie m.in. w Danii, Polsce, Niemczech, Chinach i Australii. Jest także autorką murali, które znajdują się w Polsce, Portugalii, Meksyku, USA – jej ostatnia praca w Kassel, jako niezależny projekt odbywający się w czasie trwającego tam Documenta 14. Ostatnie wystawy indywidualne artystki odbyły się w Santa Barbara Center for Art, Science and Technology w Kalifornii oraz MuteGallery w Lizbonie. Kolaże artystki ilustrują wybór wierszy Marcina Świetlickiego Polska (wiązanka pieśni patriotycznych).

Leica 6x7 Gallery Warszawa prowadzi sprzedaż prac Alicji Białej. Zainteresowanych prosimy o kontakt.
Alicja Biała

  Alicja Biała - Polska


  Wystawa czynna: 26.07.2018 - 22.09.2018


  26 lipca o godz. 19.00 Leica 6x7 Gallery Warszawa zaprasza na otwarcie pierwszego w Warszawie indywidualnego pokazu prac Alicji Białej. Wystawa zatytułowana „Polska” to obszerna prezentacja fotokolaży z cyklu „wycinanki polskie”. Cykl ten powstał pierwotnie jako materiał wizualny do wierszy Marcina Świetlickiego Polska (wiązanka pieśni patriotycznych), by ostatecznie przerodzić się w akcję performatywną „Polska bez obrazy”.

  Alicja Biała i Marcin Świetlicki: spotkanie na wystawie „Polska”
  Sobota, 22 września, będzie ostatnim dniem wystawy Alicji Białej „Polska” w Leica 6x7 Gallery Warszawa. Z tej okazji zapraszamy na finisażowe oprowadzanie artystki po wystawie, które rozpocznie się o godzinie 15:00.
  Wybrane prace
  • Alicja Biała – Polska
   • Alicja Biała, Polska #14, 2018
    Alicja Biała
    Alicja Biała, Polska ...
   • Alicja Biała, Polska #21, 2018
    Alicja Biała
    Alicja Biała, Polska ...
   • Alicja Biała, Polska #22, 2018
    Alicja Biała
    Alicja Biała, Polska ...
   • Alicja Biała, Polska #9, 2018
    Alicja Biała
    Alicja Biała, Polska ...
  Linki i zasoby do pobrania