Artyści

Krystian Bielatowicz

Specjalizuje się w dokumencie społecznym. Jest redaktorem portalu Szeroki Kadr, dla którego realizuje multimedia. Należy także do grona wykładowców Akademii Nikona. Zasiadał w jury konkursu Grand Press Photo (2014, 2015).


Jego fotografie publikowane były m.in. w: „Newsweek Polska", „National Geographic Polska", „National Geographic Traveler", „Polityce", „Dużym Formacie" („Gazeta Wyborcza"), „Przekroju", „The Virginia Quarterly Review" (USA),  „Private Magazine" (Włochy), „El Comercio" i „Caretas" (Peru). Swoje prace prezentował na wystawach m.in. w Nowym Jorku, Peru, Leica Gallery w Warszawie, Galeria Pauza w Krakowie, Łodzi, Gdańsku, Toruniu, Lublinie, Zakopanem.

    Krystian Bielatowicz – BEHIND THE MASK


    Wystawa czynna: 07.12.2012 - 05.01.2018


    Behind The Mask, to wystawa opowiadającą o podróży Bielatowicza do Peru w 2006 roku. Fotograf przez kilka lat uczestniczył w ceremoniach i rytuałach potomków Inków. Sesje szamańskie, indiańskie modlitwy w wysokich górach, wyrocznie Inków – oto świat ze stron książek podróżniczych i z filmów o Indiana Jonesie stawał się rzeczywistością. Bielatowicz przekonał się, że podczas spotkania z tradycją i religią nadal można doznać czegoś unikalnego, ale również bardzo osobistego.
    Linki i zasoby do pobrania