Artyści

Piotr Zbierski

Ur. 1987. Studiował fotografię w PWSFTViT w Łodzi. Autor trzech indywidualnych wystaw (‚White Elephants", „Here", „Love has to be Reinvented"). Jego prace były pokazywane m.in. w Polsce, Niemczech, Portugalii, Rosji i na Słowacji. Brał udział w Photokina i Lab East.

W 2012 roku zdobył prestiżową nagrodę dla młodego fotografa Leica Oscar Barnack Newcomer Award. Jego cykl „Pass by me" był również nominowany do Deutsche Börse Photography Prize i został zauważony w wielu innych konkursach m.in.: Les Nuits Photographigues, Terry O’Neill Awards . Jego prace można było oglądać w Polsce i za granicą, min. na festiwalu w Arles w 2012, Photokina 2012. Mieszka i pracuje w Łodzi.
Piotr Zbierski

Piotr Zbierski - Push the Sky Away


Wystawa czynna: 16.12.2016 - 29.01.2017


Zapraszamy na wystawę Piotra Zbierskiego połączoną z premierą polskiej edycji jego najnowszej książki Push the Sky Away. Laureat nagrody Leica Oskar Barnac Newcomer 2012 przedstawi tryptyk, składający się z trzech odrębnych projektów. To fotograficzna podróż do źródeł natury, wspólnej tradycji symboli i kodów kulturowych.

Piotr Zbierski - Pass by me & Love has to be reinvented

Leica Oskar Barnack Award 2012

Wystawa czynna: 17.05.2013 - 26.06.2013


Na wystawie monograficznej zwycięzcy konkursu Leica Oskar Barnack Award 2012 w kategorii debiutów, Piotra Zbierskiego, obok docenionego już w tym konkursie i na świecie cyklu „Pass by me", zostanie zaprezentowany fragment aktualnego projektu „Love has to be reinvented". Wystawa w ramach FRINGE Krakow, wydarzenia towarzyszącego Miesiącowi Fotografii w Krakowie.