Artyści

Robby Cyron

Urodził się w 1970 roku w Gliwicach. Od ponad 25 lat podejmuje w swojej twórczości tematykę natury, zmysłowości i piękna. Rezultatem tych obserwacji są fotografie publikowane na łamach największych magazynów na całym świecie oraz liczne wystawy w Polsce i w Niemczech.


Fotografią Robby Cyron zainteresował się na przełomie lat 80., gdy wyemigrował do Niemiec. To tam, w jego nowym domu, w Fuldzie, odbyła się pierwsza wystawa, która dała początek coraz większemu uznaniu fotografa w środowisku artystycznym. Liczne podróże przyczyniły się do powiększenia portfolio i umożliwiły Robby’emu pracę na całym świecie, między innymi w Hiszpanii, Włoszech, Stanach Zjednoczonych oraz RPA.


Fotografie Cyrona były pokazywane w Polsce, między innymi w takich galeriach jak: CSW Zamek Ujazdowski w Warszawie (2003), Galeria Nizio, (Warszawa 2004),  Instytut Fotografi Fort (Warszawa, 2016) oraz za granicą, w tym w Monachium, Kunzell i Fuldzie. Robby Cyron jest również współzałożycielem Galerii Eismaschine w Fuldzie (1995) oraz gwl* („Galeria w lesie”) w Warszawie, założonej w 2012 roku.

Robby Cyron

  Robby Cyron - Figura animalis


  Wystawa czynna: 10.02.2018 - 17.03.2018


  Pierwszy projekt pokazywany w roku 2018 to „Figura Animalis” Robby’ego Cyrona, otwarcie wystawy odbędzie się 9 lutego w Leica 6x7 Gallery Warszawa. Spotrtetowane na czarnym tle kury ozdobne oraz konie Cyron fotografuje z finezją i wyczuciem malarza niderlandzkiego.
  Wybrane prace
  • Robby Cyron – Gallus
   • #2 Onagadori, Gallus
    Robby Cyron
    #2 Onagadori, Gallus
   • #18 Wyandotta miniaturowa, Gallus
    Robby Cyron
    #18 Wyandotta miniatur...
   • #9 Silkie Bantam, Gallus
    Robby Cyron
    #9 Silkie Bantam, Gall...
   • #11 Ko-shame Game, Gallus
    Robby Cyron
    #11 Ko-shame Game, Gal...
   • #15 Białoczuby miniaturowe, Gallus
    Robby Cyron
    #15 Białoczuby miniat...
   • #23 Padewska, Gallus
    Robby Cyron
    #23 Padewska, Gallus
  Linki i zasoby do pobrania