Artyści

Sonia Szóstak

Sonia Szóstak (ur. 1990). Absolwentka łódzkiej Filmówki. Interesuje ją przede wszystkim fotografia portretowa i poszukiwanie emocji bohaterów. W jej pracach dominuje kobiecość i naturalność. Artystka nawiązuje w swoich pracach do sztuki klasycznej, budując nastrój wyłącznie naturalnym światłem.
Sonia Szóstak prezentowała swoje fotografie na wielu wystawach zbiorowych, m.in. w Muzeum Sztuki Współczesnej we Wrocławiu, w Muzeum Narodowym w Gdańsku i w Corso Como w Mediolanie („A Glimpse At Photo Vogue” Carli Sozzani) oraz na wystawie indywidualnej podczas Miesiąca Fotografii w Berlinie (pod kuratelą Nadine Dinter z Fundacji Helmuta Newtona). Jej prace można napotkać na łamach takich magazynów, jak Rolling Stone, i-D, OPÉRA czy Harper’s Bazaar.

Leica 6x7 Gallery Warszawa prowadzi sprzedaż prac Sonii Szóstak. Zainteresowanych prosimy o kontakt.
Sonia Szóstak

    Sonia Szóstak - Fortune Teller Told Me


    Wystawa czynna: 15.02.2019 - 06.04.2019


    Zapraszamy 15 lutego o godz. 18.00 na wernisaż wystawy Soni Szóstak „Fortune teller told me”. To pierwszy indywidualny pokaz tej artystki w Warszawie. Fotografka zaprezentuje wybór swoich najnowszych, a także wcześniejszych prac. Leitmotivem tej wystawy są rozważania na temat kobiecego ciała widzianego przez pryzmat fotografii. Specjalnie na wystawę w Leica 6x7 Gallery Warszawa powstały zdjęcia z udziałem Małgorzaty Beli.
    Linki i zasoby do pobrania