Artyści

Wojtek Wieteska

Ur. 1964. Jeden z najbardziej rozpoznawalnych polskich foto­grafów. Wyrósł z francuskiej szkoły fotografii reporterskiej; wypracował indywidualny styl z charakterystycz­nym, konceptualnym podejściem do rzeczywistości. Realizuje filmowe i fotograficzne kampanie reklamowe i społeczne oraz projekty dla instytucji państwowych. Publikuje w prasie. Jest autorem albumów i książek fotograficznych. Studiował na Wydziale Operatorskim i Realizacji TV w WSFTviT w Łodzi (doktorat w 2015 roku), a także historię sztuki na Uniwersytecie Warszawskim i Uniwer­sytecie Paryż Sorbona IV. Wykłada w PWSFTviT w Łodzi. Mieszka i tworzy w Warszawie.

Swoje autorskie cykle fotograficzne wystawiał, m.in: w Starej Galerii ZPAF w Warszawie („Far West"), Centrum Techniki i Sztuki Manggha w Krakowie („Tokyo"), Bibliotece Zamku Królewskiego w Warszawie („Bohate­rowie naszej wolności"), Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski w Warszawie („N.Y.C.#02"), w Yours Gallery w Warszawie („Stacja Warszawa", „Flights 91_08"), w galerii Le Guern w Warszawie („Protest 2007"), w galerii Atlas Sztuki w Łodzi („Jestem z Polski"), w Galerii Plenerowej w Alejach Ujazdowskich w Warszawie („1944/70/2014").

Fotografie Wojtka Wieteski znajdują się w publicznych i prywatnych kolekcjach w Polsce, Francji, Japonii, Norwegii, Niemczech, Szwajcarii, Szwecji i Stanach Zjednoczonych.

 
Wojtek Wieteska

  Wojtek Wieteska - Nailing Love


  Wystawa czynna: 20.03.2015 - 02.05.2015
  Kurator: Adam Mazur
  Producent: Rafał Łochowski


  W Nailing Love poznajemy zupełnie innego Wojtka Wieteskę. Wystawa, której kuratorem jest Adam Mazur, to zapis świata jakim widzi go artysta przepuszczając przez swoją wrażliwość, emocje. W samym sposobie doboru prac i ich ekspozycji interesuje go zagadnienie sensu pojedynczości i oryginalności, kopii i powielania, trwałości i zniszczalności.

  Wojtek Wieteska - Żałoba narodowa


  Wystawa czynna: 10.05.2010 - 06.06.2010


  Wojtek Wieteska - Travelling


  Wystawa czynna: 08.12.2017 - 04.02.2018


  Zapraszamy na premierowy pokaz najnowszych prac Wojtka Wieteski pod tytułem „Travelling”. Na serię składa się wystawa oraz projekcja filmowa. Całości towarzyszy katalog pod tym samym tytułem. Wernisaż wystawy odbędzie się 7 grudnia (czwartek) od godziny 19:00.
  Linki i zasoby do pobrania