Artyści

Wojtek Wieteska

Ur. 1964. Jeden z najbardziej rozpoznawalnych polskich foto­grafów. Wyrósł z francuskiej szkoły fotografii reporterskiej; wypracował indywidualny styl z charakterystycz­nym, konceptualnym podejściem do rzeczywistości. Realizuje filmowe i fotograficzne kampanie reklamowe i społeczne oraz projekty dla instytucji państwowych. Publikuje w prasie. Jest autorem albumów i książek fotograficznych. Studiował na Wydziale Operatorskim i Realizacji TV w WSFTviT w Łodzi (doktorat w 2015 roku), a także historię sztuki na Uniwersytecie Warszawskim i Uniwer­sytecie Paryż Sorbona IV. Wykłada w PWSFTviT w Łodzi. Mieszka i tworzy w Warszawie.

Swoje autorskie cykle fotograficzne wystawiał, m.in: w Starej Galerii ZPAF w Warszawie („Far West"), Centrum Techniki i Sztuki Manggha w Krakowie („Tokyo"), Bibliotece Zamku Królewskiego w Warszawie („Bohate­rowie naszej wolności"), Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski w Warszawie („N.Y.C.#02"), w Yours Gallery w Warszawie („Stacja Warszawa", „Flights 91_08"), w galerii Le Guern w Warszawie („Protest 2007"), w galerii Atlas Sztuki w Łodzi („Jestem z Polski"), w Galerii Plenerowej w Alejach Ujazdowskich w Warszawie („1944/70/2014").

Fotografie Wojtka Wieteski znajdują się w publicznych i prywatnych kolekcjach w Polsce, Francji, Japonii, Norwegii, Niemczech, Szwajcarii, Szwecji i Stanach Zjednoczonych.

 
Wojtek Wieteska

  Wojtek Wieteska - Nailing Love


  Wystawa czynna: 20.03.2015 - 02.05.2015
  Kurator: Adam Mazur
  Producent: Rafał Łochowski


  W Nailing Love poznajemy zupełnie innego Wojtka Wieteskę. Wystawa, której kuratorem jest Adam Mazur, to zapis świata jakim widzi go artysta przepuszczając przez swoją wrażliwość, emocje. W samym sposobie doboru prac i ich ekspozycji interesuje go zagadnienie sensu pojedynczości i oryginalności, kopii i powielania, trwałości i zniszczalności.

  Wojtek Wieteska - Żałoba narodowa


  Wystawa czynna: 10.05.2010 - 06.06.2010


  Linki i zasoby do pobrania