Beata Zawrzel zwyciężczynią 12.Leica Street Photo!
Grand Prix 12.Leica Street Photo

BEATA ZAWRZEL 

R032TYW0

 

-Zdjęcie zrobiłam 1 marca 2022r. przy okazji pobytu na ukraińsko-polskim przejściu granicznym w Medyce, gdzie dokumentowałam napływ uchodźców do Polski spowodowany inwazją Rosji na Ukrainę. – opowiada o zwycięskim kadrze fotografka. – Kiedy zauważyłam zaparkowany samochód z dwoma psami na przednich siedzeniach i ich zdjęciem w szybie, nie mogłam się nie uśmiechnąć na widok tej surrealistycznej sceny, pomimo dramatycznych okoliczności, które sprawiły, że wszyscy znaleźliśmy się w tamtym miejscu. – Beata Zawrzel

Jury w tym roku obradowało w pięcioosobowym składzie – dwóch fantastycznych fotografów Sascha Van Der Werf, Przemek Chudkiewicz, których wspierali Patryk Wiśniewski – Leica Camera Poland, David Rojkowski – LFI i Maciej Zieliński – Digital Camera Poland. Zespół jurorów uważnie przejrzał zgłoszenia z całego świata i spędził długie godziny na dyskusjach o najlepszych zdjęciach ulicznych z 2022 roku. Nie będziemy ukrywać, że w związku z wysokim poziomem była to prawdziwa przyjemność!

Nagrodą Grand Prix jest zestaw Leica SL2-S + Leica Summicron-SL 50 f/2 ASPH.

10848-SL2-S-50-2-kit

Wystawę finalistów konkursu 12 edycji Leica Street Photo można oglądać w Leica Store Gallery Warszawa (II piętro, ul. Mysia 3).