Dominik Tarabański: spotkanie z artystą na wystawie „Roses for Mother”

W czwartek 17 stycznia o godzinie 18:00 zapraszamy na spotkanie z artystą. Rozmowę poprowadzi Marek Szyryk.
Gdzie kończy się malarstwo, a gdzie zaczyna fotografia? Albo na odwrót. Jak żyć w Nowym Jorku, by przeżyć, jak i co przeżywać, żeby w pełni żyć? Jak i czym napełniać swoją wyobraźnię, by móc później kreatywnie pracować. Co to znaczy być fotografem mody w dzisiejszym świecie? Zapraszamy na spotkanie o fotografii, życiu, malarstwie i kwiatach. 

Najnowszy projekt Dominika Tarabańskiego „Roses for Mother” to wielkoformatowe zdjęcia, przedstawiające zmysłowe kompozycje sytuujące się gdzieś na styku instalacji i natury. Najnowszy cykl fotografii artysta dedykuje swojej matce. Chciałbym pokazać swojej mamie wszystkie stolice świata i jeszcze więcej. Zanim to zrobię, mam dla niej pocztówki i kwiaty. Róże dla mamy – pisze o najnowszym cyklu  Tarabański.

dominik_tarabanski_-_roses_for_mother_paris_01 (1)

Dominik Tarabański ukończył Wydział Operatorski i Realizacji Telewizyjnej Łódzkiej Szkoły Filmowej. Dziś jest uznanym fotografem mody. Brał udział w ponad 20 wystawach w kraju i zagranicą. Jego prace były publikowane w wielu magazynach o sztuce, modzie i fotografii na całym świecie i znajdują się w kolekcjach prywatnych w Polsce, Wielkiej Brytanii, Francji i USA. W sferze jego zainteresowań i inspiracji znajduje się człowiek, a ostateczną formą refleksji zawsze pozostaje fotografia. Tarabański mieszka i pracuje w Nowym Jorku.

dominik_tarabanski_portret_mały

 

Dominik Tarabański – Znajduje inspiracje do swoich prac na styku odmiennych światów. Urodzony w niewielkiej miejscowości przy granicy z Ukrainą, studia skończył na wydziale operatorskim w łódzkiej Filmówce, obecnie mieszka w Nowym Jorku. Hałas i ruch wielkiego miasta interesuje go w równym stopniu co cisza dzikiego krajobrazu. Jego prace charakteryzują się niezwykłym wyczuciem koloru, tonu i kompozycji. Niezależnie od tematu, zacierają granice pomiędzy fotografią i sztuką figuratywną. Dominik Tarabański wystawiał prace w ponad 30 galeriach na całym świecie, współpracował także z Metropolitan Museum of Art oraz Pratt Institute w Nowym Jorku. Jest finalistą Galerie Open Huit Salon w Arles, zdobywał nagrody w konkursach fotograficznych (Sony World Photography Awards, Adobe Design Achievements Awards), a jego zdjęcia można znaleźć w prywatnych kolekcjach od Londynu po Tokio.

Marek Szyryk – Wykładowca akademicki – profesor zwyczajny w Szkole Filmowej w Łodzi. Mieszka i tworzy w Łodzi. Organizator wielu wystaw studenckich. Prezentował swoje prace na wystawach indywidualnych i zbiorowych w Polsce i za granicą.  Jego droga fotografii nosi cechy starego rzemiosła, w którym artysta nie tylko tworzył przedmioty, ale również dzięki sztuce doskonalił swoją osobowość. Często odwołuje się do japońskiej poezji haiku poprzez odkrywanie tego, co ulotne, przemijające, kruche, a zarazem odwieczne i piękne. Będąc otwarty na współczesny język fotografii podążą różnymi ścieżkami fotograficznymi ciesząc się tą wędrówką. Autor monografii „Dotykając kolodionu”.

 

Dominik Tarabański: spotkanie z artystą: 17.01.2019  (czwartek). g. 18:00, II piętro
prowadzenie: Marek Szyryk
Wydarzenie na Facebooku

Wydarzenie w ramach wystawy „Roses for Mother”
Wernisaż: 14.12 (piątek), godz. 19:00
Wystawa: 15.12.2018 – 09.02.2019

Leica 6×7 Gallery Warszawa, Mysia 3, II piętro
Godziny otwarcia galerii: poniedziałek–sobota 10–20, niedziela pracująca 12–18
Wstęp bezpłatny