Fortune Teller Told ME: oprowadzanie autorsko-kuratorskie po wystawie

Dzień po wernisażu, w sobotę 16 lutego o godz. 16.00 zapraszamy na autorsko-kuratorskie oprowadzanie po pierwszej indywidualnej wystawie Soni Szóstak w Warszawie.  Artystka i kuratorka wystawy opowiedzą o podróżach, otwarciu na przypadek i poszukiwaniach formalnych.

Na wystawie „Fortune Teller Told Me” fotografka zaprezentuje wybór swoich najnowszych, a także wcześniejszych prac, których głównych tematem jest   ludzkie ciało w skonfrontowane z naturą.  Wystawa w Leica 6×7 Gallery Warszawa to  fotograficzny portret pokolenia artystki zanurzonego w marzeniach o tym co nierealne, nieuchwytne, piękne.  Specjalnie na wystawę w Leica 6×7 Gallery Warszawa powstały zdjęcia z udziałem Małgorzaty Beli.

 

181212_Malgosia_0414_F kopia

Sonia Szóstak – Urodzona w 1990 roku w Szczecinie.  W 2015 roku ukończyła fotografię na łódzkiej Filmówce. Mieszka i pracuje między Paryżem a Warszawą. Szóstak publikowała na łamach kultowych magazynów na całym świecie, takich jak Vogue Polska, Vogue Italia, Vogue Portugal, Vogue Ukraine, Numero, Odda, Rolling Stone.

Magdalena Gemra – studiowała historię sztuki na Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie i École des hautes études en sciences sociales w Paryżu. Pracuje w studio Mirosława Bałki.

Sonia Szóstak, „Fortune Teller Told Me”
Wernisaż: 15.02 (piątek), godz. 18:00
Wystawa: 16.02.2019 – 06.04.2019
kuratorka: Magdalena Gemra

Leica 6×7 Gallery Warszawa, Mysia 3, II piętro
Godziny otwarcia galerii: poniedziałek–sobota 10–20
niedziela pracująca 12–18
Wstęp bezpłatny

wydarzenia na facebooku