Krystian Bielatowicz – podwójna premiera filmowa

bielatowicz

Z przyjemnością zapraszamy na podwójną premierę dokumentów filmowych Krystiana Bielatowicza. Po projekcji odbędzie się spotkanie z Autorem.

BLACK GOLD (długość: 7 min)
W południowo-wschodniej Polsce, w Bieszczadach, znajduje się kilkadziesiąt miejsc, w których wytwarzany jest węgiel drzewny.
Proces karbonizacji jest trudny. Dzień po dniu wymaga stałej, godzinowej kontroli. Podczas gotowania drewno jest podgrzewane do temperatury 800 ° C. Praca jest bardzo trudna i niebezpieczna. Wypalacze żyją w bardzo skromnych warunkach. W zimie
czas, nawet mroźne temperatury nie osłabiają żaru gorącego piekarnika.
„Pamiętaj jedno, że nie wolno piecowi rządzić. Taka jest zasada. On nie ma prawa Tobą rządzić. Ma iść ogień, tam gdzie Ty chcesz.” – mówi jeden z wypalaczy, Tadeusz.

DZIKA KAMCZATKA (długość: 10 min)
Wspólny projekt Marcina Dobasa i Krystiana Bielatowicza: film z fotograficzno-filmowej wyprawy na Kamczatkę. Typowym celem wyjazdu na Kamczatkę są niedźwiedzie, które w rejonie Jeziora Kurylskiego pojawiają się razem z łososiami płynącymi na tarło. To moment kiedy te wielkie drapieżniki mają możliwość najeść się do syta. Do syta to chyba nawet za mało powiedziane. Część z niedźwiedzi jest tak obżarta, że nie bardzo ma siłę wstać.

O AUTORZE
Krystian Bielatowicz – fotograf, filmowiec, archeolog. Specjalizuje się w dokumencie fotograficznym i filmowym. Redaktor portalu SzerokiKadr.pl, przez wielu postrzeganego jako najlepszego serwisu o fotografii w Polsce z bazą ponad stu wywiadów z najwybitniejszymi polskimi fotografami ze wszystkich dziedzin.

Projekcja+dyskusja

29.01.2018 (poniedziałek)

godzina: 18:00

Leica 6×7 Gallery, Mysia 3, II piętro