Michael Agel – Portrety fotografów

10.10 - 31.10.2010
 • Michael Agel

  Michael Agel

 • Michael Agel

  Michael Agel

 • Michael Agel

  Michael Agel

 • Michael Agel

  Michael Agel

 • Michael Agel

  Michael Agel

Co łączy Erica Claptona, Alexa Webba, Antona Corbijna, Bryana Adamsa i Nan Goldin? Fascynacja fotografią i fotografowaniem. Jedni są znakomitymi zawodowcami i wokół fotografii kręci się całe ich życie, a inni fotografują dla przyjemności, w wolnej chwili. Michael Agel, autor wystawy, również pasjonat, ale i zawodowiec, chwycił swoją emkę i sfotografował to zacne grono.

36 zdjęć, które prezentujemy to portrety znanych osób – fotografów, muzyków, artystów i jednocześnie użytkowników i fanów aparatów Leica. W spójnym, a jednocześnie miejscami zaskakującym cyklu czarnobiałych fotografii autor skupił się na charakterze i osobowości portretowanych oraz ich osobistej „relacji” z aparatem fotograficznym.

Cartier-Bresson mawiał, że jego Leica jest przedłużeniem dłoni, integralną częścią jego osoby-fotografa. Tę magiczną właściwość Leiki widać doskonale w fotografiach Agela. Wrażliwy widz bez trudu dostrzeże wręcz intymną więź, jaka wiąże właścicieli z ich aparatami. Te niewielkie urządzenia są dla nich czymś osobistym, co właściciele często podkreślają, grawerując na nich swe nazwisko. Leiki fotografów są „znoszone”, widać, że wykonały tysiące ujęć i towarzyszyły właścicielom w każdej sytuacji.