Międzynarodowe targi sztuki „fotofever” 2019
Paweł Żak wśród artystów!

Miło nam ogłosić, że na międzynarodowych targach sztuki „Fotofever” w Paryżu zaprezentowane zostaną prace Pawła Żaka.
Artysta jest reprezentowany przez galerię „Leica 6×7 Gallery”.

Paweł Żak

Paweł Żak

Jest to prestiżowe i wyjątkowe wydarzenie, szczególnie ważne dla międzynarodowej fotografii kolekcjonerskiej. Na targach przedstawione zostaną prace artystów z różnych stron świata reprezentowanych przez ponad 100 galerii oraz 20 wydawnictw. Inicjatywa cieszy się ogromną popularnością. Średnia odwiedzających przekracza 12 000 (!) i z roku na rok liczba wzrasta.

 

Paweł Żak

Paweł Żak

W twórczości Pawła Żaka można wyróżnić dwa nurty: fotografii inscenizowanej o charakterze symbolicznym i minimalistycznej kompozycyjnie fotografii będącej studiami z natury najczęściej roślin, owoców, czasem pejzażu . Wiele jego prac powstaje przy użyciu nietypowych technik kopiowania dających w rezultacie unikatowe odbitki.

Paweł Żak

Paweł Żak

Najważniejsze cykle: Opowieści (1996-2006), bez tytułu (od 2000), bliski znajomy (2002-2004) i inne martwe natury (2008-2017).

z cyklu bez tytułu, nr neg. 952/2

z cyklu bez tytułu, nr neg. 952/2

Od 1994 roku brał udział w kilkudziesięciu wystawach zbiorowych, miał kilkadziesiąt wystaw indywidualnych w kraju i za granicą, m.in na festiwalu w Arles w 2004 roku.

Jego prace znajdują się w kolekcjach publicznych: Bibliotheque Nationale w Paryżu, Muzeum Narodowego w Warszawie, Centrum Sztuki Współczesnej w Warszawie, Muzeum Sztuki w Łodzi oraz w licznych kolekcjach prywatnych w Polsce i zagranicą.

________________________________________________________________________________

„Fotofever” 
Termin: 8-10.11.2019
Link do wydarzenia: KLIK