Aktualne wystawy

Alicja Biała - Polska


Wystawa czynna: 26.07.2018 - 22.09.2018


26 lipca o godz. 19.00 Leica 6x7 Gallery Warszawa zaprasza na otwarcie pierwszego w Warszawie indywidualnego pokazu prac Alicji Białej. Wystawa zatytułowana „Polska” to obszerna prezentacja fotokolaży z cyklu „wycinanki polskie”. Cykl ten powstał pierwotnie jako materiał wizualny do wierszy Marcina Świetlickiego Polska (wiązanka pieśni patriotycznych), by ostatecznie przerodzić się w akcję performatywną „Polska bez obrazy”.

Jacob Aue Sobol - With and Without You


Wystawa czynna: 28.09.2018 - 25.11.2018


28 września o godz. 19.00 Leica 6x7 Gallery Warszawa zaprasza na otwarcie wystawy duńskiego fotografa Jacoba Aue Sobola - członka słynnej agencji Magnum Photos. Retrospektywna prezentacja "With and Without You" łączy osobistą pracę reporterską i ekspresyjne portrety z wirtuozerią fotografii ulicznej. Leica 6x7 Gallery Warszawa oferuje 150 fotografii Jacoba Aue Sobola - każda za 100 euro, w tym również prace nigdy wcześniej niepokazywane. Na wernisażu artysta będzie świętować swoje 42. urodziny. Ekspozycji towarzyszy katalog wystawy oraz publikacja "With and Without You" (wyd. Super Labo, 2016 r).

Oprowadzanie Alicji Białej po wystawie Polska
Sobota, 22 września, będzie ostatnim dniem wystawy Alicji Białej „Polska” w Leica 6x7 Gallery Warszawa. Z tej okazji zapraszamy na finisażowe oprowadzanie artystki po wystawie, które rozpocznie się o godzinie 15:00.

Fotografia w Polsce: prezentacja książki "Gespräche über polnische Fotografie"
Leica 6x7 Gallery w Warszawie zaprasza na prezentację książki "Gespräche überpolnische Fotografie" z udziałem Jensa Peppera i jego gości - Magdy Hueckel, Zuzy Krajewskiej oraz Janka Zamoyskiego. Publikacja jest zbiorem wywiadów dotyczących polskiej sceny fotograficznej. Rozmowa, która odbędzie się 20 września o godzinie 18:00, będzie prowadzona w języku angielskim.

Bogdan Dziworski na Festiwalu Fotografii „W ramach Sopotu”
W dniach 7-9 września miasto Sopot oraz Leica 6x7 Gallery Warszawa zapraszają na otwarcie czwartej edycji festiwalu fotografii „W ramach Sopotu”. W ramach weekendu otwarcia festiwalu zapraszamy na wernisaż wystawy Bogdana Dziworskiego „f/5.6” w Państwej Galerii Sztuki w Sopocie (piątek, 7.09, godz. 18.30) oraz na spotkanie autorskie z fotografem.

Bogdan Dziworski – wystawa fotografii „F/5.6” w Berlinie
Z przyjemnością zawiadamiamy, że między 22 września, a 21 grudnia w berlińskiej Galerie Hilaneh von Kories będzie można zobaczyć przekrojową wystawę fotografii „F/5.6" autorstwa Bogdana Dziworskiego, wybitnego filmowca, mistrza fotografii ulicznej. Wernisaż wystawy odbędzie się w piątek, 21 września o godzinie 19:00. Wystawa potrwa do 21 grudnia.

News

Nadchodzące wydarzenia