Aktualne wystawy

Bogdan Dziworski - f/5.6


Wystawa czynna: 08.09.2017 - 22.10.2017


Wystawa Bogdana Dziworskiego „f/5.6” będzie retrospektywną prezentacją dorobku filmowca i fotografa. Uważany za arcymistrza fotografii ulicznej i polskiego Cartier-Bressona, Dziworski stworzył czuły i subiektywny dokument wokół polskiego społeczeństwa w latach 60., 70., 80 i 90, zapisał go w formie czarno-białych negatywów. Odbitki ciemniowe, prezentujące ponad czterdzieści lat dorobku twórczego fotografa, będzie można zobaczyć w Leica 6x7 Gallery od 8 września.

F/5.6 - spotkanie z Bogdanem Dziworskim i Wojtkiem Wieteską
W poniedziałek 25 września o godzinie 18:00 zapraszamy na spotkanie autora wystawy „F/5.6” Bogdana Dziworskiego z Wojtkiem Wieteską. Spotkanie autorskie otworzy cykl rozmów i projekcji filmowych towarzyszących wystawie „F/5.6”

Pawel Jaszczuk i Tomasz Wysocki na Festiwalu Fotografii Plener w Żorach
Wystawę "Exodus 2046" Tomasza Wysockiego oraz ekspozycję "Oczom nie wierzę" z pracami Pawła Jaszczuka można zobaczyć do końca września przy okazji Festiwalu Fotografii Plener w Żorach.

F/5.6 - projekcja filmowa i dyskusja z udziałem Bogdana Dziworskiego
Projekcja filmowa i dyskusja z Bogdanem Dziworskim stanowi appendix do wystawy F/5.6. Fotograf Bogdan Dziworski jest również twórcą wielu znakomitych filmów dokumentalnych. Selekcję krótkich metraży, wybraną przez Autora, będzie można zobaczyć w podczas pokazu filmowego w sobotę, 30 września o godzinie 16:30 w Leica 6x7 Gallery (Mysia 3, III piętro).

Terje Abusdal zwycięzcą Leica Oskar Barnack Award 2017
Norweski fotograf oscylujący między fotografią faktu i fikcji – został zwycięzcą Leica Oskar Barnack Award 2017. 

News

Nadchodzące wydarzenia