Oprowadzanie po wystawie Joela Meyerowitza „Streetwise”
Od 1 do 30 lipca 2022 r. na III piętrze domu towarowego Mysia 3 będzie można obejrzeć wystawę amerykańskiego fotografa Joela Meyerowitza pt. „Streetwise”.

Serdecznie zapraszamy na oprowadzania po wystawie Joela Meyerowitza „Streetwise”!

Oprowadzania są zaplanowane na:
7 lipca (czwartek) – 17:00;
21 lipca (czwartek) – 17:00;
30 lipca (sobota) – 11:00;
30 lipca (oprowadzanie w języku angielskim) – 13:00.

Wstęp na wystawę jest płatny: 15 zł 

BILETY

Od 1 do 30 lipca 2022 r. na III piętrze domu towarowego Mysia 3 będzie można obejrzeć wystawę amerykańskiego fotografa Joela Meyerowitza pt. „Streetwise”.

© Joel Meyerowitz_New York City, 1974 www

New York City, 1974 © Joel Meyerowitz, Courtesy of Howard Greenberg Gallery

Meyerowitz to legenda współczesnej fotografii, jeden z prekursorów fotografii ulicznej, który w latach sześćdziesiątych i siedemdziesiątych ubiegłego wieku jako jeden z pierwszych uczynił z koloru istotny element swojego artystycznego języka.

Prezentowana na Mysiej 3 wystawa, to zestaw pięćdziesięciu fotografii, które pozwalają prześledzić najbardziej znamienny okres twórczości Meyerowitza. Zobaczymy najwcześniejsze, zarówno kolorowe, jak i czarno-białe zdjęcia, wykonane na zatłoczonych ulicach Nowego Jorku. Obejrzymy kadry zarejestrowane podczas rocznej podróży przez Europę w latach 1966-67. I wreszcie – na koniec – przyjrzymy się ikonicznym fotografiom wykonanym w Stanach Zjednoczonych w latach 70 tych, na których kolor ostatecznie zwyciężył nad czernią i bielą.

Czekamy na Was!