Radosław Pujan „Kobiety”: Premiera książki i spotkanie autorskie

W piątek 19 października o godzinie 18:00 zapraszamy na premierę albumu Radosława Pujana „Kobiety” (Wyd. BOSZ) połączonej ze spotkaniem autorskim, które poprowadzi poprowadzi Rafał Olbiński, malarz, grafik i plakacista związany z polską szkołą plakatu. „Kobiety” to album zawierający ponad 90 prac autorstwa fotografa Radosława Pujana. Jego koncepcja skupia się wokół jak najlepszego oddania głębi kobiecego piękna, które ukazane zostało w pełnych wdzięku, zmysłowych fotografiach.

Kobiety  Women 68161

Sztuka, zamiast być próbą propagandową różnych„izmów”, powinna znów zacząć uwodzić. Uwodzić jak piękna kobieta, uwodzić jak muzyka czy jak zdjęcia Radosława Pujana. Mnie te zdjęcia uwiodły. Są jak elementy erotycznych snów i marzeń zamknięte w klatkach czarno-białych kadrów. Niczym ponadczasowy czar nostalgicznych romansów, które chcielibyśmy przeżyć, ale jesteśmy za mało wyrafinowani i eleganccy. Jest w nich wreszcie kojący spokój i wyciszenie, i poezja.

Nic nie rodzi się w próżni, każdy, nawet największy artysta ma swoich twórczych rodziców. Gdybym szukał inspiracyjnego echa w pracach Radosława Pujana, trzy nazwiska przychodzą mi na myśl: Helmut Newton, David Hamilton i Rodney Smith – prawdziwy panteon sław. Porównywanie kogoś do takich gigantów sztuki fotograficznej jest niewątpliwym komplementem.
 Rafał Olbiński

Kobiety  Women 68158

Po dyskusji będzie można kupić świeżo wydrukowany album.
Współpraca: Wydawnictwo BOSZ
Wydarzenie na Facebooku

Radosław Pujan „Kobiety”
Liczba stron: 136
Format: 240 × 320 mm
Oprawa: twarda
Język: polsko-angielski
Rok wydania: 2018
Wydawnictwo: BOSZ