Smak Wiśni: spotkanie z Tomaszem Wysockim

W czwartek, 10 maja o godzinie 18:00, zapraszamy na spotkanie z Tomaszem Wysockim, autorem wystawy „Smak Wiśni”. Rozmowa, którą poprowadzi Kuba Mikurda, będzie dotyczyć najnowszego projektu Wysockiego: wieloetapowego procesu jego powstawania, wizji fotografa, możliwych interpretacji.

2. Tomasz Wysocki, Untitled from the series The Taste Of Cherries, 2018fot. Tomasz Wysocki |„Bez tytułu #6” |Smak Wiśni

Czy fotografia może być medium psychoanalizy? Gdzie kończy się prywatna wizja, a zaczyna archetyp? Jak przekonać spotkanego na ulicy nieznajomego, żeby zagrał odciętą głowę?

Produkcja zdjęć z cyklu „Smak Wiśni” faktycznie przypominała realizację planu filmowego. Najpierw – kilka lat temu, gdy Wysocki rozpoczynał studia w łódzkiej Filmówce – powstał scenariusz i szkice poszczególnych scen. Każdy element został skrupulatnie zaplanowany. Sesje zdjęciowe były realizowane w Łodzi, w ogromnym studio o powierzchni 2000 m2 z udziałem aktorów, scenografów, charakteryzatorów i wi¬za¬żystów, kostiumografów, kaskaderów i konstruktorów rekwizytów.

Jest to również rodzaj niedopowiedzenia, jaki odnaleźć można w słynnym obrazie Paula Gaugina Kim jesteśmy, skąd przybywamy, dokąd zmierzamy. Smak wiśni Tomasza Wysockiego może stanowić autorskie rozwinięcie zapisanych przez Gaugina myśli, rozpisanym tu na 12 wielkoformatowych fotografii.

10 maja (czwartek), godz. 18:00
Prowadzenie: Kuba Mikurda
Leica 6×7 Gallery Warszawa, ul. Mysia 3, III piętro
Wydarzenie na Facebooku

Program towarzyszący wystawie „Smak Wiśni”:
10.05 (czwartek) – Spotkanie autorskie z Tomaszem Wysockim
prowadzenie Kuba Mikurda, godz. 18:00, III piętro
24.05 (czwartek) – Oprowadzanie po wystawie „Smak Wiśni”
z udziałem Tomasza Wysockiego i Rafała Łochowskiego, godz. 18:00, przestrzeń wystawy