Spotkanie autorskie: DEATH LANDSCAPES – Hubert Humka

W środę 14 listopada o godzinie 18:00 zapraszamy spotkanie autorskie na temat książki fotograficznej Huberta Humki DEATH LANDSCAPES. W spotkaniu wezmą udział: autor projektu, fotograf Hubert Humka oraz  projektantka graficzna publikacji Aneta Kowalczyk. Rozmowę poprowadzi wydawca książki Grzegorz Kosmala  (wyd. BLOW UP PRESS).

45320623_264098950958800_7352594470103154688_o
fot. Hubert Humka, DEATH LANDSCAPES / dzięki uprzejmości BLOW UP PRESS

Kiedy Hubert Humka, na co dzień wykładowca łódzkiej filmówki na kierunku Fotografia, postanawia rozpocząć prace nad nowym projektem, to jedno można założyć z góry – będzie ciężko. Po kultowej książce EVIL MAN (Łódź: Wydawnictwo PWSFTviT, 2014), prowokacyjnej serii LADIES OF LOVE (program główny Fotofestiwal Łódź 2016) przyszła kolej na… krajobrazy. Jednak DEATH LANDSCAPES to coś więcej niż tylko książka z krajobrazami. Z pozoru idylliczne, tak naprawdę noszą piętno wydarzeń, jakich były świadkami.

„Wybrałem trzynaście takich miejsc i odwiedziłem je w rocznicę tych wydarzeń,” – mówi Hubert Humka. – „Być może jakaś szczególna aura miejsca determinowała wykonanie fotografii, a kumulująca się siła oraz energia tych miejsc pozwoliły zapisać się na zdjęciu. Przez pryzmat tych krajobrazów opowiadam historie, które tam się wydarzyły.”

Hubert Humka_Death Landscapes_cover
fot. materiały prasowe BLOW UP PRESS

Te wydarzenia mają różną skalę. Z jednej strony dotyczą zdarzeń, w wyniku których cierpią jednostki, ale z drugiej – są to historie powszechnie relacjonowane w mediach na całym świecie. Wszystkie przybliżają nas do poznania mrocznej natury człowieka. Książka Huberta Humki zawiera szereg dodatków, które nadają jej dodatkowego waloru. Wśród nich znajdują się m.in. raport z wykonania wyroku kary śmierci, szczegółowy plan miejsca ujawnienia zwłok oraz nigdy wcześniej niepublikowany pamiętnik seryjnego mordercy.

Książka Huberta Humki DEATH LANDSCAPES ukazała się nakładem warszawskiego wydawnictwa BLOW UP PRESS. Jej premiera miała miejsce 24 czerwca 2018 r. w Galerii Imaginarium w Łodzi podczas tegorocznej edycji Fotofestiwalu. Podczas spotkania książka Huberta Humki będzie dostępna w w promocyjnych cenach 140 zł za wersję polskojęzyczną oraz 200 zł za angielskojęzyczną.

HH_DL_p2
fot. Hubert Humka, DEATH LANDSCAPES / dzięki uprzejmości BLOW UP PRESS

DEATH LANDSCAPES – Hubert Humka: spotkanie autorskie i promocja książki
prowadzenie:
Grzegorz Kosmala
goście: Hubert Humka, Aneta Kowalczyk

14 listopada (środa), godz. 18:00
Leica 6×7 Gallery Warszawa

Wydarzenie na Facebooku