Spotkanie autorskie: DECEITFUL REVERENCE – Igor Pisuk

We wtorek 4 grudnia o godzinie 18:00 zapraszamy spotkanie autorskie na temat photobooka Igora Pisuka DECEITFUL REVERENCE. W spotkaniu wezmą udział: autor projektu,Agata Pyzik (autorka eseju) oraz  projektantka graficzna publikacji Aneta Kowalczyk. Rozmowę poprowadzi Grzegorz Kosmala (wyd. BLOW UP PRESS).

IP_012
Fot. Igor Pisuk

DECEITFUL REVERENCE to wyjątkowe przedstawienie meandrów wewnętrznej przemiany człowieka. Igor Pisuk prowadzi nas przez bolesny proces wychodzenia z alkoholowego uzależnienia, odkrywania nowego siebie, radzenia sobie z otaczającą rzeczywistością, poszukiwania bliskości drugiego człowieka i w końcu odnalezienia miłości. Wszystko okraszone sugestywnymi zdjęciami, bez skrępowania pokazującymi to, co ludzkie.

Proces, przez który przechodził Pisuk był swoistą terapią, a skierowanie obiektywu aparatu na samego siebie – substytutem alkoholu: “Fotografia pozwalała mi oddać chaos w głowie, nazywać różne uczucia i stany, przyglądać się towarzyszącej mi samotności, wyobcowaniu, miłości, różnego rodzaju lękom i nadziejom,” – mówi autor książki. – “‘Deceitful Reverence’ to fotograficzny zapis wizji, emocji, sennych marzeń, koszmarów, jak i doświadczeń najprostszych elementów rzeczywistości w sposób organiczny, intensywny, na wpół magiczny. Światy odczuć wewnętrznych mieszają się tu z zewnętrznymi, kształtującymi i wpływającymi na te pierwsze.”

IP_067Fot. Igor Pisuk

Książka, która wieńczy lata rejestracji doświadczeń autora, wpycha czytelnika na psychologiczny roller coaster. Gęsta i mroczna atmosfera zdjęć nie odpuszcza, nie pozwala złapać oddechu, nie daje chwili wytchnienia. Z każdą stroną książki, bezbłędnie zaprojektowanej przez Anetę Kowalczyk, wchodzimy coraz głębiej w zakamarki świadomości i podświadomości “człowieka, który ciągle się gubi, traci grunt, spada, ale stopniowo odzyskuje poczucie przestrzeni, dociera – najpierw do samego siebie, potem udaje mu się wydostać na zewnątrz, w świat ludzki.”* Co tam zastał? Kogo spotkał?
______________
Igor Pisuk – DECEITFUL REVERENCE
4 grudnia o godz. 18:00
W spotkaniu udział wezmą: Igor Pisuk (autor), Agata Pyzik (autorka eseju) i Aneta Kowalczyk (projektantka książki)
prowadzenie: Grzegorz Kosmala (wydawca)

IP_015
Fot. Igor Pisuk

Fotografie: Igor Pisuk
Esej: Agata Pyzik
Muzyka: Bartosz Dziadosz
Projekt książki: Aneta Kowalczyk
Edycja zdjęć: Igor Pisuk i Aneta Kowalczyk
Format książki: 224×300 mm
Oprawa: miękka z nadrukiem (sitodruk)
Ilość stron: 152
Ilość zdjęć: 102
Wydawnictwo: BLOW UP PRESS, Warszawa
Druk i oprawa: Argraf, Warszawa
ISBN: 978-83-939917-9-2
______________
* Fragment tekstu Agaty Pyzik towarzyszącego wystawie Igora Pisuka w poznańskiej galerii Pix.house (ul. Głogowska 35a, Poznań), zorganizowanej w ramach trzeciej edycji Xprint | festiwal książek fotograficznych, otwartej dla zwiedzających od 23 listopada do 29 grudnia 2018 r.
______________
Wydarzenie na Facebooku