Spotkanie autorskie: „Vol.1” – Wiktor Franko

  • „Vol.1” Wiktor Franko

    „Vol.1” Wiktor Franko

  • „Vol.1” Wiktor Franko

    „Vol.1” Wiktor Franko

  • „Vol.1” Wiktor Franko

    „Vol.1” Wiktor Franko

Warszawska premiera nowej publikacji  Wiktora Franko „Vol.1” będzie pretekstem do spotkania i rozmowy o projekcie z autorem książki Wiktorem Franko oraz z projektantką albumu Natalią Mikołajczuk. Spotkanie odbędzie się w czwartek 20 grudnia w Leica 6×7 Gallery Warszawa.

IMG_0043
Vol.1 to zbiór różnorodnych fotografii Wiktora, powstałych przez ostatnie 10 lat, ułożonych przez Natalię w taki sposób, żeby móc je czytać zupełnie inaczej, w sposób, w jaki nie zostały wcześniej opowiedziane.

W swojej fotografii Wiktor Franko posługuje się często motywami i nawiązaniami literackimi (cykl poświęcony powieściom Milana Kundery), widać w jego pracach silne wpływy surrealizmu. Jego fotografia to zarówno klasyczne czarno-białe portrety, surrealistyczne konceptualne prace, oraz modowe i lifestyleowe serie zdjęć. Jest miłośnikiem klasycznych technik fotograficznych – fotografuje zarówno polaroidem, oraz różnego typu aparatami analogowymi.

Tekst do książki napisała Joanna Kinowska.

IMG_0067
Wiktor Franko – rocznik 83. Zajmuje się fotografią zarówno artystyczną jak i komercyjną. Autor wielu publikacji oraz wystaw.
Jego prace ukazują się w wielu czasopismach fotograficznych i modowych zarówno polskich jak i światowych takich jak: Prism Magazine, iPress Magazine, Fashion World Magazine, Foto, angielskim Oppa magazine, francuskim Cleptafire, islandzkim Reykjavik Boulevard Magazine, amerykańskim Papercut Magazine oraz chińskim Prime Magazine.

Autor wystaw zbiorowych i indywidualnych, jego zdjęcia były wielokrotnie doceniane na rożnych konkursach fotograficznych. Jego zdjęcia znalazły się także na okładkach książek i płyt (m.in. Paulina i Natalia Przybysz, Daria Zawiałow, Kroki, Ptakova, Lebowski, Blauka, Lion Shepherd). 

IMG_0052

Wiktor Franko –Vol.1
20 grudnia, godz. 18:00
W spotkaniu wezmą udział: Wiktor Franko oraz z projektantka albumu Natalia Mikołajczuk
______________
„Vol.1″ to 188 stronicowy album, w twardej oprawie, o wymiarach 210×280. Książka wydana dzięki Fundacji Wspierania Kultury DIFA.
______________
Wydarzenie na Facebooku