Spotkanie autorskie: Deglet Nour – Tytus Grodzicki

W piątkowy wieczór 7 grudnia zapraszamy na spotkanie i premierę publikacji Deglet Nour autorstwa Tytusa Grodzieckiego. W spotkaniu, które poprowadzi Joanna Kinowska, udział wezmą: Tytus Grodzicki (autor zdjęć), Filip Ćwik i Monika Szewczyk-Wittek (edytorzy) oraz Aneta Kowalczyk (projektantka książki, BLOW UP PRESS). Dyskusja na temat książki rozpocznie się o godzinie 18.00.

tytusgrodzicki_20150217_algieria_2015_1966-Edit (1)
fot. Tytus Grodzicki

Co wiemy o Algierii? Z czym nam się kojarzy? Dla wielu z nas Algieria to zagadka, to kraina znana z kart książek Alberta Camus. Kojarzymy ją również z dramatycznych wiadomości docierających z serwisów informacyjnych. Ale dla niektórych Algieria to także wspomnienie młodości, pierwsze przyjaźnie i miłości, miejsce w pewnym sensie utracone, ale dzięki temu także wyśnione. Taką właśnie wizję Algierii przytacza w swojej pierwszej książce Tytus Grodzicki.

tytusgrodzicki_20140605_Algieria2014_1926-Edit (1)
fot. Tytus Grodzicki

Na próżno szukać w “Deglet Nour” zdjęć, które znamy z wiadomości. Na próżno szukać tu fotografii przedstawiających ból i cierpienie, rozpacz i nędzę. Nawet jeśli ją widać, to tylko ukradkiem, gdzieś w tle. Zamiast tego będziemy mogli odkryć rąbek tajemnicy, podpatrzyć życie tamtejszych ludzi, obserwować ich codzienne zajęcia. I wtedy stwierdzimy, że wcale się od nich nie różnimy. Mamy te same marzenia, te same sny, te same troski i radości. Taką właśnie Algierię zapamiętał Tytus, gdy mieszkał tam ponad 30 lat temu. Taką też Algierię zobaczymy na jego zdjęciach, zrobionych po powrocie do miejsc, w których spędził część swojego dzieciństwa.

tytusgrodzicki_20150218_algieria_2015_2199-Edit (1)
fot. Tytus Grodzicki

Tytus Grodzicki – DEGLET NOUR
7 grudnia o godz. 18:00
W spotkaniu wezmą udział: Tytus Grodzicki (autor zdjęć), Filip Ćwik i Monika Szewczyk-Wittek (edytorzy) oraz Aneta Kowalczyk (projektantka książki)
prowadzenie: Joanna Kinowska
______________
Fotografie: Tytus Grodzicki
Eseje: Yasmina Khadra, Bartek Sabela
Projekt książki: Aneta Kowalczyk
Edycja zdjęć: Filip Cwik, Monika Szewczyk-Wittek
Format książki: 240×320 mm
Oprawa: twarda, płócienna z nadrukiem
Ilość stron: 92
Ilość zdjęć: 35
Wydawnictwo: Tytus Grodzicki i BLOW UP PRESS, Warszawa
Druk i oprawa: Argraf, Warszawa
ISBN: 978-83-952840-0-7
______________
Wydarzenie na Facebooku