Spotkanie autorskie z Tomaszem Wysockim

02.04 - 02.04.2016
  • Exodus 2064 #8 (Body)

    Exodus 2064 #8 (Body)

  • In-visibilis #2 (Apples)

    In-visibilis #2 (Apples)

  • Return to Eden #6

    Return to Eden #6

W sobotę, 2 kwietnia, mamy przyjemność zaprosić wszystkich na spotkanie autorskie z Tomaszem Wysockim poświęcone jego pierwszej publikacji. Odbędzie się ono w Warszawie, w Księgarni Artystycznej Galerii Zachęta, Plac Małachowskiego 3.

Książka, która towarzyszyła wystawie „początki” w naszej galerii, składa się z trzech kolorowych zeszytów wkładanych do teczki-pudełka wykonanego z czarnego kartonu. Każdy zeszyt to prezentacja jednego projektu Wysockiego (Return to Eden, In-visibilis, Exodus 2064). Jedynym materiałem tekstowym w książce jest wywiad-rzeka przeprowadzony z artystą przez Wojtka Wieteskę. Tomasz Wysocki konstruuje świat i pojawiające się w nim postaci. Widoczne na fotografiach scenografie powstają pod konkretny kadr. Każdy element planu fotograficznego jest precyzyjnie zaaranżowany. Bez manipulacji obrazem czy fotomontażu. Programów do obróbki obrazu artysta używa jedynie do podstawowego retuszu i korekcji kolorów.

Fotografie przedstawiają zestawienia wybranych elementów plastycznych, takich jak kształty, faktury, odcienie kolorów. W połączeniu z miękkim światłem oraz zamrożonymi ruchami postaci, powstają obrazy bez śladu typowych dla fotografii środków wyrazu takich jak głębia ostrości, wielość planów, decydujący moment czy przypadkowe zachowania postaci. Fotografie Wysockiego uciekają od ograniczeń jednego medium i pozostają na styku fotografii inscenizowanej i malarstwa.

JEST TO MOJA WIZJA PRZYSZŁOŚCI, KTÓRA OCZYWIŚCIE MA MIEJSCE JUŻ TERAZ, W TERAŹNIEJSZOŚCI.
Tomasz Wysocki

Spotkanie odbędzie się w Księgarni Artystycznej Galerii Zachęta.
Plac Małachowskiego 3
02.04.2016, godzina 18:00