Tomek Sikora na Mysiej | 7-9 września

Sikora na Mysiej! Leica 6×7 Gallery Warszawa zaprasza na trzydniowe święto Tomka Sikory w weekend 7-9 września. Pięćdziesiąt lat pracy twórczej i 70 urodziny to doskonały pretekst, aby w gronie miłośników fotografii porozmawiać, posłuchać mistrzów fotografii i muzyki.

W planach między innymi rozmowy z fotografami: Chrisem Niedenthalem, Tomkiem Tomaszewskim, Bogdanem Dziworskim, Maksem Skrzeczkowskim, Andrzejem Świetlikiem i oczywiście Tomkiem Sikorą. Prof. Maciej Buszewicz opowie o projektowaniu książek fotograficznych. Odbędzie się również koncert Janka Pentza. To wszystko będzie się działo w pięknej przestrzeni Mysia 3 III piętro w Warszawie, wypełnionej kilkudziesięcioma wydawnictwami autorstwa jubilata. Powstanie też projekt „ Kim jesteś człowieku? oparty na portretowaniu gości.

Sikora na Mysiej

Program:
Piątek 7 września
17:00 Spotkanie z Andrzejem Świetlikiem – „Nieportret”
18:30 – 19:00 Janek Pentz gitara akustyczna – recital
19:00 Maks Skrzeczkowski „Zapomniane szufladki”
20:30 Spotkanie z Profesorem Maciejem Buszewiczem – rozmowa na temat projektowania albumów fotograficznych.

Sobota 8 września
15:00 – 16:30 Spotkanie z Tomkiem Sikorą – „ Zabawa fotografią”
17:00 – 18:30 Spotkanie z Tomkiem Tomaszewskim „Wszystko może być wszystkim”
19:30 – 21.00 Spotkanie z Chrisem Niedenthalem – „Tu i Teraz ”

Niedziela 9 września
15:00-17:00 Spotkanie z Bogdanem Dziworskim
17:00-18:00 Spotkanie z Markiem Arcimowiczem „Urodziny z księżniczką”
18:00 Po spotkaniu tort urodzinowy i niespodzianka muzyczna

1
W czasie trzydniowego święta Tomka Sikory będzie dostępna w sprzedaży książka „Kapitalnie. Tomasz Sikora w rozmowach z Dorotą Wodecką” – Wydawnictwo Agora, której premiera zaplanowana jest na 12 września.
„Ta książka to kapitalne spotkanie. Spotkanie z nietuzinkowym facetem, charyzmatycznym indywidualistą, magiem fotografii i jednym z jej najwybitniejszych twórców o światowej renomie. Z nieśpiesznych rozmów wyłania się arcyciekawy portret uznanego artysty, ale także swego rodzaju drogowskaz na dobre życie, bo… Życie to kapitalna rzecz jest. Ta książka, pełna empatii pochwała wolności, bezinteresowności i zachwytu nad światem przy wszystkich jego niedoskonałościach, jest tego dowodem”. Wydawnictwo Agora

TS

TOMEK SIKORA
Ur. 1948. Fotograf, autor kilkudziesięciu wystaw indywidualnych na całym świecie oraz 80 wydawnictw autorskich.W latach 70. pracował jako fotoreporter dla tygodnika Perspektywy. W 1979 roku zrealizował dwa duże projekty fotograficzne: „Album” i „Alicja w Krainie Czarów”, które zostały wystawione w Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Paryżu na Biennale Młodych. W 1982 roku założył studio fotografii reklamowej w Melbourne. Od 1986 roku intensywnie podróżuje po świecie. Był wielokrotnie nagradzany za kreatywność w fotografii. Dwukrotnie uznany fotografem roku w Australii. Od 1999 roku pracuje nad projektem Przejrzystość Rzeczy, wystawianym już dziesięciokrotnie i nieustannie uzupełnianym o nowe prace. Pierwsza wystawa miała miejsce w Centrum Sztuki Współczesnej w Warszawie. W 2001 roku powołał do życia, wraz z Andrzejem Świetlikiem, Galerię Bezdomną promującą w wielu krajach fotografię niezależną. Jesienią 2008 roku wydawnictwo Znak wydało album „Tomek Sikora – Światłoczuły” zawierający kilkaset fotografii oraz kilkadziesiąt anegdot Tomka Sikory.
Najnowsze projekty na stronie: www.tomeksikora.eu
____
Wydarzenie na Facebooku
____
Godziny otwarcia galerii:
poniedziałek–sobota 10–20,
niedziela handlowa 12–18. wstęp bezpłatny
Leica 6×7 Gallery Warszawa, Mysia 3, 00-496 Warszawa
____
Patroni medialni:
doc! photo magazine, Digital Camera Polska, Fotopolis.pl, MYSIA 3
Współpraca: Wydawnictwo AGORA