Wacław Wantuch – wystawa „Akt” w nowohuckim centrum kultury w Krakowie

Nowohuckie centrum kultury w Krakowie zaprezentuje wystawę Wacława Wantucha „Akt” . Ekspozycja trwająca między 8 lutego, a 15 marca pokazywana jest w ramach Festiwalu Siła Fotografii.

Wacław Wantuch to postać legendarna. Najbardziej rozpoznawalny współczesny polski fotograf „skończonego piękna”, czyli kobiecego aktu. Rzeźbiarz, który zamiast dłuta używa światła. Już 8 lutego wernisaż jego wystawy w Czarnej Galerii CENTRUM.

Bez tytułu #30 z serii Akt 2
fot. Wacław Wantuch

Wacław Wantuch traktuje nagie ciało kobiety jak piękną formę. Szuka w nim geometrii i abstrakcyjnego kształtu. Choć jest wykształconym rzeźbiarzem to po mistrzowsku rzeźbi światłem, a nie dłutem. W efekcie akty Wantucha nie są prostokątnymi obrazami, ale trójwymiarowymi zachwytami nad pięknem ciała kobiety.
Wantuch jest autorem ponad siedemdziesięciu wystaw i trzech albumowych bestsellerów, stanowiących kanon czarno-białego aktu polskiego w XXI wieku. W swojej domowej pracowni, w maleńkiej, podkrakowskiej wsi od wielu lat prowadzi słynne, elitarne warsztaty.

Wacław Wantuch – ur. 1965 w Tuchowie, artysta fotografik i pisarz, pracujący w Krakowie. Tworzy przede wszystkim akty kobiece – wydał cztery albumy: „Akt”, „Akt 2”, „Akty”, „Platinum”. Ukończył krakowską Akademię Sztuk Pięknych. Autor książki „Kamień wawelski?” (Castor, Kraków, 1992) i albumów fotograficznych. Wystawiał w kraju i za granicą.

Bez tytułu #26 z serii Akt 1
fot. Wacław Wantuch

Wacław Wantuch „Akt”
wernisaż: 15 marca, godz. 18
czas trwania wystawy: 08.02.2018- 15.03.2018
Festiwal Siła Fotografii
Nowohuckie Centrum Kultury (Czarna Galeria CENTRUM)