Fotografia dalmierzowa w praktyce z Alexem Czybą

08.11.2015

Leica Camera kilkukrotnie rewolucjonizowała fotografię i nasze widzenie świata.  Najpierw w ogóle wynalazła aparat małoobrazkowy, a 1954 r wprowadzając M-System dała fotografom narzędzie unikalnego przedstawiania rzeczywistości – rzeczywistości taką jak ona jest.

Sprytne połączenie wizjera z dalmierzem – Messucher. Małe szkiełko, które zmienia sposób widzenia świata i styl fotografowania. Powoduje, że ta sama historia fotografowana przez tabun fotografów, jeśli jest opowiedziana Leiką M natychmiast się wyróżnia. Dzięki specyficznemu punktowi widzenia, dzięki wysokim wymaganiom jakie stawia przed fotorgafującym. Tak, Leica M to nie jest aparat łatwy. Ale temu kto go opanuje, na pewno się odwdzięczy!

Alex Czyba, wieloletni użytkownik Leiki M pomoże ją oswoić i sprawić by także Wasze fotografie miały ten magiczny składnik. To coś, co odróżni Wasze prace od miliardów innych.

Ramowy program:

1. Uczymy się patrzeć, analizować i tworzyć /kadrowanie w praktyce, kompilacja trików – kompromis możliwości miejsca i odkrycie potencjału sceny, podpowiedzi jak dobrze i w ułamku sekundy tworzyć świetne fotografie/.

2. Przegląd portfolio zdjęć uczestników (max do 15 fotografii the best of) – analiza, wnioski.

3. Ćwiczenia streetphoto – aparat przedłużeniem mojego spojrzenia,  rejestracja chwili, odległość hiperfokalna w praktyce, widzenie światła, wyprzedzamy wydążenie – umiejętność przewidywania.

Sylwetka prowadzącego:

Aleksander Czyba
Freelancer, od dziesięciu lat żyjący z fotografii. Zawodowo używa najczęściej sprzętu Leica, czasem w formie cyfrowej, a czasem analogowej. Przez ostatnie 7 lat wykładowca fotografii. Ma wielkie doświadczenie dydaktyczne: poprowadził setki rozmaitych warsztatów, kursów, szkoleń. Bardzo lubiany przez studentów – ma rzadki dar – nie tylko mówi i pokazuje, ale też konstruktywnie słucha. Po prostu jest zainteresowany drugim człowiekiem, dzięki czemu zajęcia z nim to zajęcia nie ex cathedra ale wspólny rozwój. Z zawodu – filozof, fotograficznie – dokumentalista patrzący na świat oczyma „subiektywnego dokumentu”.

Fotografia dalmierzowa w praktyce

Data: 08.11.2015
Godzina: 11:00-17:00
Miejsce: Leica Gallery Warszawa, ul. Mysia 3
Ilość miejsc: max. 15 osób

Cena: 350 PLN

Kupując warsztaty akceptujesz nasz regulamin
ZAPISY ZAKOŃCZONE

mail: akademia@leica-gallery.pl