Kuba Dąbrowski – Nowy Jork, Paryż, Tokio – fotografia uliczna

  • kubadabrowski_061

    kubadabrowski_061

  • kubadabrowski_017

    kubadabrowski_017

  • kubadabrowski_040

    kubadabrowski_040

Joel Meyerowitz, Henri Cartier-Bresson, Daido Moriyama to fotografowie, którzy zapisali się na stałe w w historii fotografii. Charakterystyczny styl, który każdy z mistrzów wykształcił, to suma talentu, pracy, sprzętu oraz… miejsca na świecie. Przestrzeń, światło, architektura, tworzą unikatową całość, a na warsztatach z Kubą Dąbrowskim zastanowimy się czy można przenieść się w przestrzeni, a może i czasie?

kubadabrowski_023

Dwudniowy warsztat z najbardziej rozpoznawalnym fotografem codzienności odbędzie się w dniach 18 i 19 października. Pierwszego dnia spotykamy się popołudniem na dzień teoretyczny, podczas którego zostaną omówione style w fotografii ulicznej charakterystyczne dla danego miasta. Po części teoretycznej uczestnicy udadzą się na miasto, aby przećwiczyć teorię w praktyce. Drugiego dnia omawiamy pracę domową z Kubą Dąbrowskim.

Do użytku uczestników będą dostępny aparaty z portfolio Leica Camera.
kubadabrowski_176

18 października:

Część teoretyczna warsztatów, podczas której Kuba Dąbrowski opowie historie fotograficzne związane z Nowym Jorkiem, Paryżem i Tokio w oparciu o przykłady z historii fotografii. Fotograf omówi każde z wymienionych miast i podpowie jak znaleźć swój styl w fotografii. Uczestnicy otrzymują pracę domową, która będzie omawiana następnego dnia.

Gdzie? Leica 6×7 Gallery Warszawa, Mysia 3, 2. piętro.
Kiedy? 17:00 – 20:00

19 października:

Uczestnicy warsztatów spotykają się z Kubą Dąbrowskim na omówienie swoich zdjęć. Oprócz pracy w grupie każdy będzie miał możliwość indywidualnej konsultacji z fotografem.

Gdzie? Leica 6×7 Gallery Warszawa, Mysia 3, 2. piętro.
Kiedy? 13:00 – 18:00

Informacje

Miejsce: Leica 6×7 Gallery Warszawa, Mysia 3
Termin: 18-19.10.2019
Cena: 500 PLN
Ilość miejsc: 14

KUP BILET

mail: akademia@leica-gallery.pl
lub zadzwoń: tel. +48 539 901 479
1535627239_835_7-Street-Photographers-Pay-Tribute-To-Bill-Cunningham

Kuba Dąbrowski – fotograf. Urodził się w 1980 roku w Białymstoku. Lubi koszykówkę i deskorolkę, słucha sporo muzyki, ogląda filmy. Kiedyś mieszkał na warszawskim Mokotowie, dwa lata spędził w Mediolanie, obecnie w Berlinie. Sporo wyjeżdża zagranicę, wtedy zdarza mu się fotografować pokazy mody i ich kulisy dla prestiżowego WWD, robi też zdjęcia określane mianem „street fashion”. W Polsce bardzo często robi fotograficzne portrety do kolorowych magazynów i zdjęcia reklamowe.