POR­TRET – MASTERCLASS z Szy­mo­nem Szcześniakiem – druga edycja

20.02 - 21.02.2016

„Udany por­tret to zło­żony pro­ces. Trzeba zbudować relację i przełamać oso­bi­ste bariery. Do tego dochodzi sporo tech­nicz­nych zależ­no­ści.
Same zdję­cia nigdy nie są waż­niej­sze od osób, które foto­gra­fuję. Lubię ludzi, a samo por­tre­to­wa­nie jest tylko pre­tek­stem do spo­tka­nia.”
– mówi Szymon Szcześniak.

Na warsztatach Szymona Szcześniaka przejdziemy przez proces powstawania portretu społecznego i psychologicznego. Od przygotowania technicznego – odpowiedniego doboru sprzętu, oświetlenia, do momentu spotkania z samym bohaterem, a potem wyboru jednego decydującego ujęcia.
Rezultatem będzie realizacja wspólnych i indywidualnych projektów pod nadzorem wykładowcy.
Nauczymy się myśleć,widzieć i decydować jak zawodowy portrecista.

536

Dzień pierwszy.

Prezentacja twórczości prowadzącego warsztaty Szymona Szcześniaka.

Omówienie kluczowych zagadnień z przykładami:
– pomysły ,
– zależności techniczne,
– postprodukcja,
– współpraca z magazynami, agencjami, agentami reprezentującymi fotografów

2. Praca z modelem przy świetle zastanym w studio, omówienie charakterystyki i wielofunkcyjności światła zastanego. (beauty, portret psychologiczny)

Minimalne środki techniczne – maksymalny efekt wizualny.

Używanie lamp reporterskich i odbijanie ich od ścian i sufitu.
Światło ciągle filmowe i lampy studyjne-charakterystyka.

Dzień drugi

Praca z bohaterami (lokalesi z Pragi – ciekawe twarze i jeszcze ciekawsze historie ludzkie)

Pod nadzorem Szymona Szcześniaka każdy z uczestników stworzy cykl portretów. Charakter prac zostanie wybrany wspólnie podczas dnia teoretycznego. Preferowany styl to portret psychologiczno–społeczny. Skupienie na portretowanych bohaterach.

Będziemy fotografować aparatem z podglądem na komputerze. Wszyscy kursanci będą mogli kontrolować progres. Tworzyć będziemy wspólnie. Połączymy fachowe prowadzenie mistrza oraz twórcze podejście uczestników.

Szymon Szcześniak – urodzony w 1975 roku w Starachowicach fotograf portretowy. Reprezentuje go Leica Gallery Warszawa oraz agencja LAF. Współpracuje z takimi pismami jak Viva, Playboy, Zwierciadło, Gala, Twój Styl, Przekrój, Pani skupiając się głównie na portretowaniu znanych osób. Prywatnie inspiruje go codzienność. Jak mówi, zarówno w pracy komercyjnej, jak i autorskiej jest pod silnym wpływem abstrakcji i surrealizmu otaczającego świata. Swoje autorskie fotografie wystawiał m.in. w Leica Gallery Solms (2012), warszawskich galeriach – Leica (2012), MELON (2009), Yours (2007) i OBOK ZPAF (2006) oraz w Port Autonome Gallery w Paryżu (2004). Autor projektów Into the Wild – portrety samotnych mieszkańców kalifornijskiej Doliny Śmierci, Egipt, Turcja, Maroko – zapis podróży po tytułowych krajach, Czy mogę panu zrobić zdjęcie – dokument o przypadkowo spotkanych mężczyznach. Dwukrotny laureat 1 nagrody w konkursie Izby Wydawców Prasy – GrandFront oraz m.in. Złotego Orła i Chimery. Absolwent Instytutu Twórczej Fotografii w czeskiej Opavie, wieloletni wykładowca Akademii Fotografii.

L1003612small

 

Do dyspozycji uczestników będą aparaty z całego portfolio Leica Camera.

Będzie można fotografować Leikami: D-Lux, V-lux, X, T, Q, M, SL a nawet średnioformatową S.

Jeśli uczestnik chciałby przed warsztatami samodzielnie wypróbować któryś z wymienionych modeli, istnieje możliwość wypożyczenia na kilka dni.

W ramach warsztatów zapewniamy kawę, napoje, przekąski, oraz lunch.

POR­TRET – MASTERCLASS z Szy­mo­nem Szcześniakiem

Data: 20-21.02.2016
Godziny: sob.-niedz. 10:00-17:00
Miejsce: Leica Gallery Warszawa, ul. Mysia 3
Ilość osób: max. 10 osób

Cena: 1250 zł

Kupując warsztaty akceptujesz nasz regulamin

ZAPISY:

Kup Teraz
mail: akademia@leica-gallery.pl
telefon: 663343196