Warsztaty Aktu z Wacławem Wantuchem

Fotografia aktu, Wacław Wantuch, Leica M10 Monochrom i goście specjalni. To wszystko czeka na uczestników dwudniowych warsztatów w naszym warszawskim studio. Zapisz się i poznaj teorię jak i tajniki praktyki prosto od mistrzów w swoim fachu oraz sprawdź istniejącą legendę – Leikę M10 Monochrom.

Untitled #1 from the series Platinum

Leica Akademie Poland zaprasza na wyjątkowe wydarzenie. Po długich pertraktacjach udało nam się namówić mistrza w dziedzinie aktu – Wacława Wantucha – do ponownego złapania za aparat. Oczywiście, chodzi o najnowszą wersję czarnobiałej Leiki – M10 Monochrom. Wyjątkowe właściwości tego korpusu będzie mógł sprawdzić każdy z uczestników dwudniowych warsztatów w naszym studio i to pod okiem samego mistrza.

Untitled #71 from the series Platinum

Do dyspozycji uczestników będą trzy stanowiska, na każdym będzie czekała modelka oraz lampy ustawione według wskazówek prowadzącego. Skupimy się na aspektach związanych ze studium postaci, typach oświetlenia, a dzięki dodatkowym akcesoriom dostępnym podczas warsztatów uczestnicy będą mogli także eksperymentować z detalami, fotografią makro oraz dodatkowymi efektami.

Untitled #42 from the series Platinum

Drugiego dnia zaczynamy od omówienia teorii, a stopniowo przechodzimy do pracy nad obrazem, w czym pomoże gość specjalny warsztatów – Michał Herman czyli człowiek, który wspólnie z Łukaszem Żalem odpowiada za to jak wygląda monochromatyczny świat filmów Ida i Zimna wojna. Nie będzie, to więc zwykła obróbka pliku, a raczej spotkanie z mistrzem skali szarości. Na 90% mamy potwierdzonego jeszcze jednego gościa specjalnego związanego z Idą i Zimną wojną, ale pozwolimy sobie zachować go na razie w tajemnicy.

Bez tytułu #30 z serii Akt 2

Warsztaty z Wacławem Wantuchem, to szansa na zdobycie wyjątkowej wiedzy od najwyższej klasy specjalistów, przetestowanie najlepszego sprzętu fotograficznego Leica oraz możliwość sprawdzanie w praktyce jak działają tablety Wacom. Maksymalna liczba uczestników, to 10 osób.

Termin: 14-15 marca 2020
Gdzie: Studio 6×7 Proffesional Photo, Rudzka 28, Warszawa
Cena: 2000 PLN
Gdzie się zapisać?: Tutaj -> KLIK!

Bez tytułu #34 z serii Akt 1Bez tytułu #26 z serii Akt 1

Program Warsztatów:

Dzień pierwszy:

Sesja z udziałem trzech ekstremalnie różnie zbudowanych modelek.
Jak przygotować plan zdjęciowy do sesji?
Oświetlenie które oswaja modelkę z planem zdjęciowym.
Jak zbudować obraz światłem?
Szkicowanie zdjęciami i świadome studium postaci.
Studium nagiego ciała, przy zmiennych typach oświetlenia na trzech planach zdjęciowych.
Ciało, jako forma – makro i pretekst do deformacji optycznych.

Ale zanim przystąpimy do tych punktów porozmawiamy jak być fotografem na sesji aktu, który jest kompozytorem, wirtuozem, a nie dziwakiem czy po prostu chamem.
Skuteczna komunikacja z nagą modelką – elementarne zasady, które pomagają w pracy.
Antybiotyk na kompleksy – co to jest i czy działa?

Dzień drugi:

Gościem specjalnym będzie Michał Herman, który pokaże możliwości obróbki obrazu fotograficznego (wspólnie z Łukaszem Żalem jako operatorem filmowym odpowiadają za doskonałą rozpiętość tonalną między innymi „Idy”, czy „Zimnej wojny”).

Obróbka zdjęć ze wsparciem przydatnych narzędzi – tablety Wacom – klucz do skutecznej obróbki
Początki zawsze są trudne – dowiedz się jak uniknąć powszechnych błędów.
“Modelka idealna”- kto to taki?
Przygotowanie ciała modelki do sesji. Pułapki w trakcie przygotowań.
Kreowanie pozy, albo kreatywne podejście do pozowania.
Inspiracja czy zwykła kradzież.
Wpadki, porażki i niepowodzenia.
Ważniejsze od like’ów jest skuteczne portfolio. Czy potrafisz się pokazać i rozmawiać o swojej twórczości?