„Wdzięczność” Tamary Pieńko i Alicji Długołęckiej: pokaz fotografii i warszawska premiera albumu

23.06 - 24.06.2018

L1050043
fot. Tamara Pieńko

Wdzięczność to projekt osobisty, który powstał w momencie bardzo wyrazistych przemian w nas obu i, jak to się dzieje w przypadku działań, w które angażujemy się w pełni, nie miał z góry ustalonego przebiegu – poza tym, że obejmował indywidualne spotkania z kobietą, która odsłaniała swoją cielesność w formie obrazu w trakcie sesji fotograficznej (Tamara) i dzieliła się swoją historią w rozmowie ze mną (Alicja). Od samego początku obie czułyśmy wewnętrzny imperatyw, że ten projekt musi powstać. Spokój i zaufanie uczestniczek, które podzieliły się z nami swoją cielesnością w formie obrazów i słów wciąż nas w tym utwierdzały i dały nam niesamowitą siłę i zaangażowanie do jego realizacji.

L1050158
fot. Tamara Pieńko

Istotą projektu Wdzięczność jest więc z jednej strony intymne odsłanianie cielesności, a z drugiej odkrywanie granic wyznaczanych poprzez uważne rejestrowanie własnych emocji, kontaktowanie się z własnym ciałem w bezpiecznych warunkach: bez oceniającego obserwatora, chęci podobania się komukolwiek lub stosowania się do jakiś formalnych założeń. Patrzyłyśmy i słuchałyśmy, nie narzucając jakiejś tezy ani kreacji. Ze wzruszeniem i wdzięcznością odbierałyśmy to, co dostawałyśmy z kobiecej ucieleśnionej obecności.
Tamara Pieńko / Alicja Długołęcka

Wdzięczność jest projektem fotograficznym zdjęć Tamary Pieńko oraz wywiadami Alicji Długołęckiej, obraz i słowo stanowią tu integralną całość.

Pokaz fotografii z cyklu „Wdzięczność” połączony będzie z warszawską premierą albumu pod tym samym tytułem.

okladka24,5x28-wdziecznosc

______________________________
Wernisaż: 23.06 (sobota), g. 18:00
______________________________
Program towarzyszący:
Spotkanie autorskie 24.06 (niedziela), g. 16
______________________________
Mysia 3, III p
sobota 10-20
niedziela 12-18
______________________________
Wydarzenie na Facebooku