Wernisaż wystawy Mirrorman „Lustrzana rzeczywistość”

10.10 - 17.11.2019

6×7 Leica Gallery Warszawa ma przyjemność przedstawić projekt debiutującego fotografa Mirrormana (Jacka Sołkiewicza), zatytułowany Lustrzana rzeczywistość.

Wystawa Lustrzana rzeczywistość to swoista opowieść o samotności człowieka.
Zwykło się mówić, że człowiek rodzi się i umiera samotnie, jednak co w wypadku gdy mamy do czynienia z samotnością dwóch różnych podmiotów spotykających się w jednym ciele?

Mirror_Reality_02

W 1994 roku, Mirrorman przeszedł operację przeszczepu rogówki.To wydarzenie rozpoczyna podróż przez życie w towarzystwie. Dawca organu wrasta w biorcę, fizycznie stając się jego nierozerwalną całością. Łącząc się z całym układem zmysłów, odczuć, doznań i wyrażeń , metafizycznie ubogaca nosiciela własnymi pierwiastkami talentów, którymi kiedyś został obdarowany, a najlepszą i całkowicie impulsową formą wyrazu okazuje się być fotografia.

Zaczął życie w miejscu, z którego nie pamiętał drogi powrotnej dokądkolwiek…
nic nie było prawdziwie jego,
ale nie czuł się jak obce ciało…
najwidoczniej zdążył wrosnąć w świat, który był ceną za ich nieobecność.
Mirrorman

Mirror_Reality_01

Zdjęcia Mirrormana to odzwierciedlenie jego widzenia świata. Świata dzielonego między dawcą, a biorcą, gdzie nikt nikim nie chce zawładnąć, ale każdy z podmiotów pragnie wyrazić siebie.

Wywoływane metodą tradycyjną i nie czyszczone cyfrowo fotografie, wykonane za pomocą aparatu Holga, na ponad pięćdziesięcioletnich materiałach ORWO stają się ponadczasowym tworem, pozwalającym odbiorcy dołączyć do podróży po świecie myśli i doznań artysty.

Jest to pierwsza indywidualna wystawa tego artysty, choć jego prace cieszą się dużym uznaniem na świecie. Od wielu lat całkowity dochód ze sprzedaży swoich zdjęć oraz muzyki Mirrorman przekazuje na finansowanie operacji kardiochirurgicznych ratujących życie dzieci z Czarnobyla i innych ukraińskich a także białoruskich miast dotkniętych katastrofą nuklearną w 1986 roku.

Mirror_Reality_03

Wernisaż: 10.10.2019 (czwartek), godz. 19:00
Wystawa: 11.10 – 17.11.2019
Spotkanie z autorem (finisaż): 13.11 (czwartek), godz. 18.30

Wydarzenie na fasebook – KLIK