Wieczór autorski Pawła Sadaja – „Hotel Meduza”

 

Leica 6×7 Gallery Warszawa zaprasza na wieczór autorski Pawła Sadaja. Charakterystyczną cechą twórczości Sadaj jest obecność przewrotnej anegdoty w każdym z omawianych tematów. Język wizualny jego dzieł jest sprzeczny z rozważanymi zagadnieniami, wśród których dominuje człowieczeństwo na tle procesów społeczno-cywilizacyjnych. Jego prace prowokują do głębszej analizy i dyskusji. Paweł Sadaj wykorzystuje różne techniki tworzenia obrazów – od tradycyjnej fotografii po najnowsze technologie komputerowe.

Spotkanie będzie poświęcone projektowi pt. „Hotel Meduza”. To spektakl w siedmiu fotografiach, który jest właśnie prezentowany pokazany na Międzynarodowej Wystawie Sztuki Współczesnej NordArt w Niemczech. Podczas wieczoru autorskiego artysta opowie o założeniach powstania projektu; o inspiracjach i symbolach, które wspólnie pogłębiają historię i nadają jej nowy wymiar, jak również o anegdotach związanych z pracą nad projektem. W drugiej części spotkania fotograf opowie o wystawie NordArt – o rozmachu z jakim realizowane jest to przedsięwzięcie. Całość zilustruje pokaz zdjęć.

Paweł Sadaj jest absolwentem Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku, którą ukończył z wyróżnieniem na kierunku grafiki. Fotografię Artystyczną ukończył w Państwowym Liceum Sztuk Plastycznych w Gdyni.

 

Paweł Sadaj „Hotel Meduza”
spotkanie 25.06.2019, godz. 19:00
Leica 6×7 Gallery Warszawa, Mysia 3, II piętro
Godziny otwarcia galerii: poniedziałek–sobota 10–20, niedziela pracująca 12–18.
Wstęp bezpłatny

Wydarzenie na Facebooku