Wydarzenie towarzyszące wystawie „Lądowanie na księżycu – historia prawdziwa”
Spotkanie z autorem - Thomasem Herbrichem

15.06 - 15.06.2019

Zapraszamy serdecznie na wydarzenie towarzyszące wystawie „Lądowanie na księżycu – historia prawdziwa”. Będzie to wyjątkowe show Thomasa Herbricha – charyzmatycznego artysty z kosmosu odpowiedzialnego za projekt lądowania na księżycu.

Thomas Herbrich

Thomas Herbrich

50 lat temu człowiek po raz pierwszy wylądował (jakoby) na Księżycu. Postanowiliśmy upamiętnić to wiekopomne wydarzenie w godny i uroczysty sposób – wystawą i albumem fotografa, który z tymi wydarzeniami miał (jakoby) silne związki. Projekt Thomasa Herbricha, zatytułowany „Lądowanie na Księżycu – historia prawdziwa” rozwiewa szereg wątpliwości, które na przestrzeni pięciu dekad narosły dookoła kosmicznej misji Apollo 11.

20 lipca 1969 roku spełniło się jedno z najbardziej ambitnych marzeń w dziejach ludzkości. Tego dnia cały świat z zapartym tchem obserwował wydarzenia w kosmosie. Amerykański pojazd zmierzał do Księżyca, a miliardy ludzi przeżywały te emocje przy odbiornikach radiowych
i telewizyjnych. Słowa Neila Armstronga wypowiedziane z powierzchni Srebrnego Globu: „To jest mały krok człowieka, ale wielki skok dla ludzkości” przeszły do historii.

Lądowanie na księżycu - historia prawdziwa. Thomas Herbrich

Lądowanie na księżycu – historia prawdziwa. Thomas Herbrich

W prezentowanym w Leica 6×7 Gallery Warszawa projekcie fotograficznym „Lądowanie na Księżycu – historia prawdziwa“ Thomas Herbrich opowiada swoją wersję wydarzeń z 1969 roku, przy pomocy 25 czarno-białych fotografii opatrzonych dowcipnymi i inteligentnymi tekstami. Wystawie towarzyszy  polskojęzyczna publikacja albumowa.

 

Dołącz do wydarzenia na FB

Więcej informacji na temat projektu znajduję się tu: KLIK!