Zdjęcie roku Leica 2021!
The Leica Picture 2021 - Ralph Gibson

Międzynarodowe Galerie Leica ogłosiły wybrane przez nich zdjęcie roku! Autorem fotografii jest nie kto inny jak Ralph Gibson, zwycięzca konkursu Leica Hall of Fame Award 2021. Fotografia ma limitowaną edycję i jest dostępna tylko i wyłącznie w galeriach Leica!  

1992-3000-max

W ciągu ostatnich dziesięciu lat Leica Camera AG uhonorowała dwanaście fotografów przedstawiając ich prace na ceremonii Leica Hall of Fame. W tym roku po raz pierwszy zapadła decyzja aby podzielić się wybranym zdjęciem roku z całym światem. Koncepcja jest taka, aby w przyszłości zdjęcia wyróżnionych fotografów Leica Hall of Fame były wybrane jako Zdjęcie Roku i wyprodukowane w specjalnej edycji. Limitowana edycja będzie dostępna wyłącznie w 25 galeriach Leica na całym świecie. Taka współpraca może dać możliwość kolekcjonerom stworzyć unikalną kolekcje zdjęć fotografów Leiki. 

Pierwsze The Leica Picture 2021 jest fotografią Ralpha Gibsona, zwycięzcy The Leica Hall of Fame Award 2021.  Zdjęcie powstało kilka miesięcy temu na Long Island w Nowym Jorku i nie było opublikowane nigdzie wcześniej do daty ogłoszenia Zdjęcia Roku Leiki. Dynamiczna kompozycja, linie, nasycone barwy – cała ekspresja miasta New York jest przedstawiona w fotografii Gibsona. Mocny graficzny i jednocześnie bardzo elegancki układ elementów na zdjęciu  przypomina nieco obraz! 

Ralph Gibson urodzony w Los Angeles w 1939 roku jest uważany za jednego z najważniejszych i pierwszorzędnych fotografów swojego pokolenia! Do dziś jego zdjęcia charakteryzują się indywidualnością i ponadczasowością. W fotografii artysty można zauważyć zafascynowanie Gibsona grą abstrakcji i obiektów między sobą!  

The Leica Picture 2021: 
Ralph Gibson, Bez tytułu, 2021
Format: 20,8 x 31,2
Zdjęcie jest sygnowane z przodu 
Edycja 75 
Zdjęcie jest prezentowane w specjalnej teczce, jest numerowane i  zawiera certyfikat autentyczności. 
Cena: € 1.800 / $ 2.000

Po więcej szczegółów zapraszamy do kontaktu: info@leica-gallery.pl, +48 539 901 476