Wystawa: „Zimna Wojna – Fotografie”: Łukasz Bąk

24.02 - 27.02.2019
  • "Cold War", photo. Łukasz Bąk

  • "Cold War", photo. Łukasz Bąk

  • "Cold War", photo. Łukasz Bąk

  • "Cold War", photo. Łukasz Bąk

W noc rozdania Oskarów Leica 6×7 Gallery, Opus Film oraz Mysia 3 zapraszają na wystawę „Zimna Wojna – Fotografie”, których autorem jest Łukasz Bąk. Wernisaż odbędzie się 24 lutego o godzinie 18:00, zaledwie kilka godzin przed wręczeniem Oskarów.

Tylko przez 4 dni będzie można obejrzeć niezwykłą wystawę zdjęć z planu filmu „Zimna wojna” w reżyserii Pawła Pawlikowskiego, nominowanego w tym roku do Oscarów w kategoriach: najlepszy film nieanglojęzyczny, najlepsza reżyseria, najlepsze zdjęcia.

Lukasz_Bak_Zimna_wojna_fotografie_press_pics (7 of 7)
„Zimna wojna”, fot. Łukasz Bąk

 W czasie, kiedy za oceanem ekipa filmowa będzie się przygotowywać do gali w Dolby Theatre, na trzecim piętrze Domu Towarowego Mysia 3 w Warszawie, otworzymy wystawę zdjęć Łukasza Bąka – „Zimna Wojna – Fotografie”.
Wystawa jest otwarta dla wszystkich. Jej organizatorami są: Leica 6×7 Gallery, producent filmu – Opus Film i Mysia 3.

Zdjęcia Łukasza Bąka to autorska wersja tego, co dzieje się “pomiędzy” – to impresja na temat świata, w którym żyją bohaterowie “Zimnej wojny”, a jednocześnie niezwykła okazja, żeby wejść w ten świat głębiej. Na wystawie będzie można zobaczyć kilkadziesiąt czarno-białych fotografii, które pokazują rzeczywistość filmu nieco szerzej, pozwalają na zanurzenie się w klimat opowieści Pawlikowskiego na nowo.

Jednym z głównych tematów zdjęć jest światło. Czasem mocne, kontrastowe, kontrowe, wyraziste, sceniczne, a czasem łagodne, miękkie – podobnie jak relacja, która łączy bohaterów tej historii.

 W trakcie wystawy zaprezentowany zostanie szeroki wybór zdjęć wykonanych na planie: dokumentujących świat przedstawiony, ale również jego kulisy.

Lukasz_Bak_Zimna_wojna_fotografie_press_pics (4 of 7)
„Zimna wojna”, fot. Łukasz Bąk

Łukasz Bąk jest fotografem i fotosistą filmowym. Robił zdjęcia na planach takich filmów jak: „Baby Bump” oraz „Królewicz Olch” Kuby Czekaja, „Ułaskawienie” Jana Jakuba Kolskiego, „Wilkołak” Adriana Panka, „Ikar. Legenda Mietka Kosza” Macieja Pieprzycy i „Zimna wojna” Pawła Pawlikowskiego. Trzy dni później, w ramach finisażu odbędzie się spotkanie autorskie z Łukaszem Bąkiem oraz dyskusja z gośćmi specjalnymi o fotografii i filmie.

Łukasz Bąk, Zimna Wojna – Fotografie
Warszawa, Mysia 3, III piętro.
Wystawa czynna w godzinach:
Niedziela: od 12. Poniedziałek – Środa 10-20.
Wystawa: 24-27 lutego 2019
Wernisaż: 24 lutego, godz. 18.00
Finisaż – spotkanie autorskie/dyskusja z gośćmi:
27 lutego 2019, Mysia 3, III piętro, godz. 19.0)

Wstęp wolny

Wydarzenie na Facebooku